Dota 2تحلیل و آنالیز

بازگشت حماسی Clinkz به صحنه

پچ 7.30 بار دیگه هیروی فراموش شده Clinkz رو به صحنه حرفه ای Dota 2 آورد.
هر پچ بازی معادله قدرت بین هیروها رو تغییر میده بطوریکه بعضی از هیروها پر قدرت به صدر برمیگردن و بعضی چند رده سقوط میکنن. این اتفاقات در حالی رخ میده که در اکثر مواقع در ابتدا قابل پیش بینی نیستن. تغییراتی که در ابتدا بد تلقی میشن گاها نتایج متفاوتی رو به دنبال دارن. این موضوع برای هیروی Clinkz نیز صادق بود چرا که الان شرایط این هیرو بسیار بهتر از چیزی که انتظار میرفته شد.

در سه سال اخیر هیروی Clinkz موش ازمایشگاهی IceFrog بوده؛ بطوریکه در طی این سه سال تقریبا همه نوع تغییری از ابیلیتی جدید تا نرف های پیاپی رو تجربه کرده. در نتیجه این تغییرات پی در پی، این هیرو در عرصه های حرفه ای غایب بود. بعد از اعمال پچ 7.30، این هیرو دست خوش تغییراتی شد که میتونه از میان اونا به ابیلیتی جدید Burning Barrage اشاره کرد.
در نگاه اول این ابیلیتی زیاد خوشایند بنظر نمیرسید چراکه یکی از خصوصیات قدیمی و محبوب این هیرو مخفیانه نزدیک شدن به هیروهای حریف و تمام کردن کارشان در چند ثانیه با ابیلیتی Strafe بود ازش گرفته شد. ابیلیتی جدید این هیرو چنلینگ (Channeling) است که برای هیروی اسیب پذیری مانند Clinkz خبر خوبی نیست. نظرات اولیه برای این ابیلیتی چندان مثبت نبود و این موضوع توسط پلیر تیم EG یعنی “Cr1t” در توییتر نیز اشاره شده بود.

Clinkz

در ادامه مشخص شد که نظرات Cr1t و سایرین اشتباه بود بطوریکه در بازی های پابلیک و ESL One Fall این هیرو به خوبی درخشید. در ابتدای پچ وین ریت این هیرو از 52 به 48% کاهش یافت اما به گذر زمان پلیرها با مدل جدید این هیرو ارتباط برقرار کردند و در این مدت وین ریت این هیرو افزایش یافت و حتی از مقدار قدیمی خودش نیز فراتر رفت.
در عرصه حرفه ای نیز این هیرو با 12 برد از 15 بازی وین ریت 80% رو تجربه میکنه و در تورنومنت ESL One Fall نیز با 9 برد از 9 بازی وین ریت 100% درصدی رو دارا بود.

حال سوال پیش امده این است که علت پیشرفت این هیرو چیست؟ جواب این سوال به کیفیت فارم Clinkz برمیگردد که بخاطر ابیلیتی Burning Barrage بسیار زیاد شده است.
میانگین گلد بر دقیقه (GPM) این هیرو در بازی های حرفه ای:
پچ 7.20 -7.29 : 454
پچ 7.30 : 699
ESL One Fall : 767
این ابیلیتی Clinkz رو به ورژن دیگه‌ای از هیروی Medusa تبدیل کرده بطوریکه این قابلیت رو داره تا لین ها و استک های جنگل را به راحتی و با سرعتی زیاد فارم کنه. با وجود کاهش 40 درصدی دمج این هیرو، تمام این اتک ها شامل مودیفایر (Modifier) میشه که این همان تلنت 25 Medusa است. با ایتمی مانند Maelstrom سرعت فارم کلینز به شدت افزایش پیدا میکنه. هرچه تعداد بیشتر باشه، دمج بیشتری نیز با Maelstrom اعمال میشه. همچنین رنج زیاد این ابیلیتی نیز بهش این اجازه رو میده تا فارم خودشو از نقاط امن تری پیگیری کنه.

بیلد اسکیل (Skill Build)

بیلد جدید کلینکز شامل Searing Arrows لول مکس به همراه دو لول Burning Barrage و یک لول Skeleton Walk هستش. ابیلیتی Burning Barrage دومین ابیلیتی که مکس میشه. در مواقعی که ساپورت ها استک های زیادی رو آماده کرده باشن مکس کردن Burning Barrage قبل از سایر ابیلیتی ها به علت کولدان پایین میشه جزو گزینه ها در نظر گرفت.

بیلد ایتم (Item Build)

بیلد کری سیف لین این هیرو بسیار معمولی است به عنوان مثال Maelstrom اولین ایتم هستش چراکه هم در بازده فارم کردن و هم دمج وارده در فایت ها تاثیر گذار است و از طرف دیگر ترکیب دو دمج Physical و Magical کار رو برای حریف سخت تر میکنه.
ایتم بعدی Dragon Lance هستش که به هیرو کمی استت (Stat) و اتک رنج میده و رنج ابیلیتی Burning Barrage رو از 900 به 1040 افزایش میده. در ادامه نیز ایتم Eye of Skadi پیشنهاد میشه زیرا نه تنها استت خوبی به هیرو میده بلکه اسلوو (Slow) اعمال شده روی هیروهای حریف در رنج 200 از Burning Barrage نیز کار رو برای تیم مقابل سخت تر میکنه. همچنین در شرایطی که ابیلیتی کراود کنترل (Crowd Control) مانند استان، روت و … وجود نداشته باشه این ایتم بازده ابیلیتی Burning Barrage رو افزایش میده.
بعد از Skadi، ایتم Aghanim Shard پیشنهاد میشه که پس از خارج شدن Clinkz از Skeleton Walk، دو اسکلت اسپاون میکند. البته میشه از خرید این ایتم نیز چشم پوشی کرد زیرا این هیرو همیشه در پشت فایت ها قرار داره و لزومی برای نزدیک شدن به هیروهای حریف نداره. در ادامه نیز یکی از دو ایتم BKB و یا Daedalus بسته به شرایط بازی پیشنهاد میشه. ایتم Daedalus روی هر کدام از اتک های Burning Barrage کریتیکال اعمال میکنه که خبر خیلی خوبی برای این هیرو است.

این بیلد متعلق به Nikobaby پلیر تیم Alliance در بازی مقابل T1 در ESL One Fall است که بعدا توسط کری تیم PSG.LGD یعنی Ame معروف شد.
در بازی PSG.LGD مقابل Team Spirit که 2-1 به نفع PSG.LGD به پایان رسید نیز میشه دید که Xiao8 با هیروی Clinkz پوزیشن 2 میدلینر بازی کرد. در این حالت بیلد این هیرو با Glepnir شروع میشه (که البته در پچ 7.30 باف شده) و با Aghanim Scepter ادامه پیدا میکنه. اگر بشه چندین هیرو با ایتم Glepnir گرفت اونوقت دمج بسیار زیادی رو با استفاده از ابیلیتی های Burning Barrage و Burning Army اعمال کرد. تیم چینی این استراتژی رو دوبار با موفقیت پیاده سازی کرد. بنابراین میشه نتیجه گرفت شیوه های مختلفی برای بازی با این هیرو وجود داره.
پس از زمان بسیار زیادی هیروی Clinkz در بازی های پابلیک و حرفه ای خوب ظاهر شده. با توجه به عملکرد این هیرو در ESL One Fall، نرف شدن در پچ 7.30c اصلا دور از ذهن نیست.
تنها میشه امید وار بود که این نرف ها هیرو رو به ورطه نابودی نکشونه و همچنان بشه اونو هیروی شایسته ای برای TI10 دونست. اما در حال حاضر این هیرو با عملکرد خوب خودش تونسته نظر بسیاری از پلیرها رو به خودش جذب کنه.

نظر شما درباره هیروی Clinkz چیه؟

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن