Dota 2اخبارتحلیل و آنالیز

بررسی هیروهای پچ یا متا 7.26b پچ های دوتا2 قسمت دوم

همانطور که در مقاله قبلی گفتیم، بررسی هیروهای پچ یا متا 7.26b پچ های دوتا2 این اواخر با تغییرات زیاد و سریع تر از قبل منتشر میشن و متاهای حرفه ای رو کمی تغییر میدن ولی متاهای رایج و عمومی معمولا با متا حرفه ای فرق می کنن چون هماهنگی های زیادی این وسط بینشون وجود نداره (بعضی اوقات هیچ هماهنگی وجود نداره!) و بازی ها رو بر اساس اینکه هیرو های بهتری رو پیک کنن میبرن. بیایید نگاهی بندازیم به پنج کری موفق توی متاهای اخیر در براکت های Divine و immortal بررسی کنیم. این داده ها مطابق با سایت Dotabuff است و برای یک ماه گذشته مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و به همین ترتیب شامل بازی‌های هر دو پچ، 7.25 و 7.26 هست.

3.هیروی Chaos Knight (درصد پیک: 1.11%, درصد برد: 54.74%)
این هیرو از بافهای متعدد خویش سود برده است. هیچکس هیرو را پیک نمی‌داد بافهای این هیرو مرتبا افزایش یافت تا آنجا که ناگهان
مشخص شد این هیرو انقدر هم بد و بی استفاده نیست.
Gunner، کسی که جزو 10 بازیکن برتر در امریکای شمالی است، گاهی اوقات این هیرو را در رول مید پیک می‌کند، تیم های حرفه ای هنوز با این هیرو اُخت نگرفته‌اند و شاهد پیک شدن زیاد آن نیستیم، اما در آینده ای نزدیک شاهد پیک شدن بیشتر آن خواهیم بود.

4.Bloodseeker (درصد پیک: 4.33%, درصد وین: 53.27%)
Bloodseeker به عنوان کانتر بسیاری از هیروهای متا شناخته میشود بخصوص : لایکن، پنگولیر و ریکی .
پنگولیر و لایکن هر دو اولتی بلادسیکر را در اولتی خود دریافت میکنند و ریکی زمانی که HP پایینی دارد توانایی مخفی بودن خود را به لطف ابیلیتی 3 بلاد سیکر یا همان Thirst از دست میدهد این هیروها جزو شش هیرویی هستند که Riki سخت کانترشان می‌کند .
به همین دلیل است که Bloodseeker یکی از هیروهای موفق در متای کنونی است با این وجود این هیرو در پچ 7.26 نرف شد و همه ی تلنت های این هیرو تضعیف شد و از آنجایی که در پچ 7.26B تمام تلنت ها 20% نرف شدند این موضوع تضعیف این هیرو را دو چندان کرد، بسیار حیرت آور است اگر میزان برد این هیرو در بازی های آتی همچنان بالا بماند، این هیرو پیک اول مناسبی نیست اما هنگامی که سه یا چهار هیروی حریف اشکار شدند پیک اخر خوبی به شمار میرود.

5.Riki (نرخ پیک کردن :11.38%, نرخ برد: 53.20%)
بلاخره بعد از مدت ها Riki به یکی از هیروهای سازگار خوب منطبق با متای حرفه ای تبدیل شده , چیزی که قبلا هیچ وقت در مورد Riki صدق نمیکرد، حتی زمانی که در بازی های سطح بالا پیک میشد این بود که از آن به عنوان پوزیشن چهار (معمولا رومر و سافت ساپورت رو شامل میشه) استفاده میشد و هیچگاه به عنوان یک هیروی پوزیشن یک (هیروی با پتانسیل کری و هارد کری که فارم بالایی نیاز دارد و معمولا در سیف لین بازی میکند با کمک یک هارد ساپورت) پیک نمیشد. اما با تغییرات پچ 7.23 ابیلیتی Tricks of the trade این هیرو به یک توانایی قوی با کولد دان پایین تبدیل شده است، هیرو به ناگهان قوی شد و در متا جای گرفت و به طور زیادی در بازیهای عمومی سطح بالا و مسابقات حرفه ای دیده شد. با نرخ پیک 11.38%در بازیهای حرفه ای, ریکی یکی از بهترین کری‌ها در بازی است.متا متای درگیری و فایت دادن است و زمانی که فرا برسد که باید به جای فارم کردن فایت کرد میتواند به هیروهایی مانند لایکن که گرچه در پچ 7.25 مقداری نرف دریافت کرد. ملحق شود تا فایت ها را یک به یک بگیرند و تاور ها را با سرعت نجومی از بین ببرند.
ریکی در پچ‌های اخیر دست نخورده باقی مانده است. اگر می‌خواهید کمی MMR کسب کنید و دشمنان خود را در بازی نابود کنید این هیرو برای شماست.

از میان هیروهای گفته شده با بالاترین نرخ برد، دوتا از آنها (لون دروید و Chaos Knight) نرخ پیک کردن بسیار پایینی دارند (کمتر از 1.5%) با این وجود آنها ممکن است زیاد موفق به نظر نرسند، به نظر شما بازیکنان چه هیرو هایی را ترجیح میدهند؟

بیایید با یکدیگر نگاهی بیاندازیم به پنج هیروی کری با بالاترین نرخ پیک در بازی های عمومی سطح بالا:

1.اسلارک(نرخ پیک : 14.47% , نرخ برد : 50.35)
2.ریف کینگ (نرخ پیک : 14.28% , نرخ برد : 53.03%)
3.جاگرنات (نرخ پیک: 14.08% , نرخ برد : 48.30%)
4.فانتوم لنسر (نرخ پیک : 13.92% , نرخ برد : 49.77)
5.ریکی (نرخ پیک 11.38% , نرخ برد 53.20%)

در بررسی هیروهای پچ یا متا 7.26b پچ های دوتا2 هیرو Riki تنها هیرو مشترک توی هر دوتا لیسته. ب وضوح مشخصه ک Juggernaut و Phantom Lancer بهترین هیرو ها برای لذت بردن از تایم بازی برای عموم پلیرا نیستن، اما Wraith Kingحتی پس از نقص های قابل توجهی ک توی پچ 7.25 داشت، همچنان از نرخ پیروزی خوبی برخورداره. این امر اونو ب ی هیرو وحشتناک در بازی های حرفه ای تبدیل کرده ، اما همانطور که PPD در جریان بازی گفته ، Wraith King ی هیرو برای عموم پلیر هاست. در کل این پنج مورد (یا در واقع 9 مورد ، زیرا چهار مورد دیگر هم نرخ پیک بسیار بالایی دارن و نرخ پیروزی اوناهم چندان بد نیست) بهترین کری هایی هستن که در حال حاضر در سطح عموم پلیر های رنک بالا هستند. سعی کنید از اینها با بهترین توانایی های خود استفاده کنید و امیدوارم MMR خوبی به دست بیارید ! و اگه کری پلیر نیستین ، ما به جستجوی متاها می پردازیم و لیستهای مشابهی برای مید لاینرها ، عاف لاینر ها و ساپورتر ها به شما ارائه خواهیم داد.

منبع

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن