Dota 2مقالات

سوپرتیم Elephant با سرنوشتی پرفراز و نشیب

سوپرتیم Elephant قبل از تشکیل و بازی های رسمی اش همه اونو بخت اول منطقه چین و شانس قهرمانی در TI10 رو براش متصور بودن ولی اوضاع آنطور که باید پیش نمیرفت و تا اینجای کار سرنوشت چندان خوبی حتی به نسبت سایر سوپرتیم های قبلی نداشتن.
سوپرتیم Elephant ایی که امروز میشناسیم در ابتدا با نام Four Angry Men (4AM) شناخته می‌شد. از مدت ها قبل از تشکیل رسمی تیم شایعاتی در مورد ساخت سوپرتیم چینی شنیده می‌شد. ابتدا FY در استریم خود اعلام کرد تیم 4AM با روستری متشکل از خودش، Somnus ‘ M، Yang خبر داد و در ادامه گفت درباره Eurus با Vici Gaming و RedPanda با تیم SAG صحبت های شده و قراره بزودی به تیم ملحق بشن.
4AM یکی از بزرگترین سازمانهای esports در چین است که ورود خودشو به صحنه Dota 2 در اوایل آگوست 2020 اعلام کرد. این سازمان توسط Wei “GodV” Zhen تاسیس شد، از سال 2014 تا 2017 قبل از انتقال به PUBG و راه اندازی سازمان خودش به طور خاص به عنوان واسطه برای سازمان LGD در League of Legends (LoL) کار می کرد.

سوپرتیم چینی 4AM با روستری غافلگیر کننده

سوپرتیم چینی 4AM تیم Dota 2 خود را با یک روستر غافلگیر کننده اعلام کرد. که با شایعات اعلام شده متفاوت بود.

سوپرتیم Elephant

ترکیب دوتا2 تیم 4AM :

Liu “Sylar” Jiajun
Lu “Somnus丶M” Yao
Zhou “Yang” Haiyang
Xu “fy” Linsen
Ru “RedPanda” Zhihao

در حالی خبری از ROTK و Eurus  نبود؛ Sylar در پوزیشن کری انتخاب شد که در Dota 2 حرفه ای از موفقیت های بین المللیش در سالهای اخیر دور شده. مورد دیگه استخدام غیر منتظره Xz برای مربیگری هستش که بیشتر به دلیل حضور در CDEC در The International 2015 رتبه دوم کسب کرد شناخته شد. او آخرین بار در سال 2017 به طور فعال بازی می‌کرد.
سوپرتیم Elephant
پازل Mega Chinese Roster Shuffle با Sylar پر شد. با این حال، سوپرتیم 4AM به طور رسمی اونقدر “فوق العاده” به نظر نمی رسه که قبلاً انتظار می رفت باشه و اتفاق دیگه‌ای این بود که در بیانیه ای که توسط 4AM منتشر شد، اونا از همکاری خود با یک شرکت چینی معروف Little Elephant و Big Goose Culture یاد کردند. سازمان 4AM.Elephant نامیده شد. در ادامه نوشتند: “تیم و سازمان Elephant Bgoose در پروژه Dota 2 به عنوان یک اتحاد استراتژیک گرد هم آمده اند و هر دو طرف مشتاق هستن که این تیم رو به یکی از تجاری ترین تیم های ورزش های الکترونیکی در چین تبدیل کنند.”

تیم 4AM لوگوی تیم Dota2 خودشو مشخص و قوانین اولیه بوت کمپ و رمز وای فای شون رو هم اعلام کردن.


در ادامه ی پیام استقبال هیئت مدیره آمده است:
اتاق خودتونو انتخاب کنید هرکی زودتر بیاد خدمات زودتر بهش تعلق میگیره و در صورت بروز اختلاف، با انجام یک دوئل Solo (Dota2) تصمیم بگیرید »
چهار بازیکن در ابتدا به بوت کمپ رسیدند. اولین نفر Yang وارد شد.طرفداران اونو “کفش” می نامند زیرا او به دلیل ظاهر خود با پوشیدن کفش های لباس مجلل حتی در مسابقات LAN بسیار معروف است. نفر بعدی نماد پاندا نام پلیر RedPanda و نفر سوم Maybe” است که از سال 2018 ، این عنوان رو به خود اختصاص داد، ظاهر “غارنشین” خود رو از EPICENTER XL Major به همراه داشت.

سازمان 4AM در اکانت Weibo خود روستر جدیدی با حضور Eurus اعلام کرد که با واکنش سازمان Vici Gaming روبرو شد اونا اعلام کردند که Eurus تا سپتامبر 2021 قرارداد دارد و هنوز 4AM رضایت نامه اون رو دریافت نکرده است.

درگیری بین 4AM و Elephant

با این توییت طوفانی در ساختار سازمانی این دو شرکت اتفاق افتاد که تغییراتی اساسی رو به همراه داشت. هر دو سازمان همدیگر مقصر این اتفاقات میدونستن.

بیانیه 4AM:


“4AM Esports Club در مارس 2019 یک قرارداد همکاری دو ساله با شبکه های چند کاناله، Elephant، به عنوان نماینده مدیریت حساب های We-media با ما امضا کرد، با دامنه همکاری محدود به om.qq.com ، TikTok و دیگر سیستم عامل های We-media. در طول دوره همکاری، پرداخت جزئی Elaphant برای همکاری معوق بود و دو طرف در مذاکره در مورد برنامه عملیات پروژه Dota2 شکست خوردند. پروژه Dota2 بطور موقت توسط Elephant تأمین مالی و اداره می شود و مسائل بعدی مربوط به همکاری هنوز در حال مذاکره است.
علاوه بر این ، الفنت نیز امروز بیانیه ای رسمی صادر کرد و تأیید کرد که اونا تا حالا تمام پولو تزریق کرده اند و 4AM رو متهم به عدم انجام بخشی از معامله کردن.

بیانیه کامل Elephant:


“در ابتدا، نسبت اولیه سرمایه گذاری بین Elephant.Bgoose و 4AM مقدار 50-50 تعیین شد و مارک 4AM رو در جلوی اسم قرار دادیم. با این حال ، تا 15 نوامبر 2020، سرمایه گذاری مشترک هنوز هیچ وجهی از 4AM دریافت نکرده است و تمام هزینه های باشگاه توسط Elephant.Bgoose پرداخت شده است.”
اختلافات مالی زمانی شروع به رشد کرد که “rOtK” اعلام کرد که پس از مذاکره چند ساعته با 4AM، در پایان تیم مدیریتی به او گفت “متأسفانه رئیس ما بودجه ای برای مربی ندارد”.

نظر جنجالی CEO team secret درباره سازمان 4AM


جان یائو مدیرکل تیم سیکرت این سازمان رو یک سازمان ضعیف قلمداد کرد و براش سوال بود که چطوری پلیرا به این سازمان ها اعتماد میکنن.
این توییت بعد از این بود که مربی سابق VG، با نام Bai ‘rOtk’ Fan تصمیم به ملحق شدن به Elephant 4AM رو گرفت و بعد از گرفتن چراغ سبز از این تیم، شروع به مذاکرات و جداشدن از VG کرد اما در میانه راه تیم Elephant 4AM با آوردن بهانه هایی اونو رها کردند. البته CEO تیم VG بعد از این موضوع با rOtk دیدار کرد و به اون گفت هر وقت که بخواد تیم VG با اغوش باز اونو میپذیره، اما این شکستی که به rOtk تحمیل شده بود باعث شد که اون اعلام کنه که برای مدتی از صحنه دوتا 2 کناره‌گیری خواهد کرد و استراحت میکنه.

آقای Staka، مدیر رسانه اجتماعی ViCI Gaming نیز در مورد روستر 4AM توییت کرد و جزئیات بیشتری در مورد این سازمان ارائه کرد. به گفته وی ، سازمان 4AM.Elephant شناخته شده و همچنین تصویری رو در اون ضمیمه کرد. یک دست خط چینی روی یک تکه کاغذ نشان می داد که یانگ، سامنس و RedPanda قبلاً به بوتکمپ شانگهای که FY اشاره کرد پیوسته اند.

سوپرتیم الفنت

حضور 24 ساعتی Sylar در 4AM

از ابتدا قرار بود یوروس بجای سیلار حضور داشته باشه ولی در کمتر از 24 ساعت پس از اضافه شدن به تیم از 4AM اخراج شد. ادعایی مطرح شد که “Sylar” به دلیل اختلاف بین بازیکنان و سازمان از تیم حذف شده است. پس از اعلام روستر اعضای تیم شگفت زده شده بودند و سازمان 4AM پس از اعلام روستر سریعا اونو از صفحه رسمی خود در Weibo حذف کرده و بعد از اون سکوت کرد؛ تا اینکه Somnus در استریم خود تأیید کرد که این سازمان در نهایت موفق به دستیابی Eurus شده است. شایعاتی مبنی بر کاهش حقوق خود برای هزینه انتقال پاپاراتزی بوجود اومد. سامنس اعلام کرد که اونا حقوق خودشونو برای ضربه زدن به سیلار کاهش ندادند و قول دادند که وضعیت رو توی استریم توضیح دهد. سامنس اعلام کرد شب پس از اعلام روستر بین اعضای سازمان اختلافاتی بوجود اومده بود و خواستار حضور Eurus در تیم بودن جلسه ای بین اونا تشکیل شد و کارهای لازم برای قرارداد با او انجام شد. اما سامنس به روشنی توضیح نداد که چه کسی برای این جلسه دعوت شده و این تصمیم نهایی چگونه گرفته شد. پلیر Somnus فاش کرد که هزینه خرید Eurus حدود 260،000 دلار آمریکا است و سازمان هرگز قصد پرداختشو نداشت. در عوض، این سازمان تصمیم گرفته بود از برخی از خلأهای موجود در قرارداد یوروس استفاده کرده و در صورت عدم رضایت وی با انتقال رایگان، اونو به دادگاه بکشونه. این طرح پس از اینکه یوروس از انتقال اختلاف به دادگاه خودداری کرد، نتیجه عکس داد. یوروس حتی آماده بود هزینه انتقال رو فقط برای خروج بپردازد. درباره اخراج سیلار گفت این کار بسیار غیرحرفه ای و غیرمنصفانه بود که آینده نزدیک سیلار رو بهم می ریزه. سیلار در حالی که در صفحه مسابقات China Dota 2 Pro Cup S2 حضور داشت، به “DD” پیام داد و درباره حذف ناگهانی خود از تیم توضیح داد. DD پیام او را به صورت زنده در استریم پخش کرد و در مورد روش غیرحرفه ای سازمان 4AM در خدشه دار کردن آبروی بازیکنان سوالاتی رو مطرح کرد.
طرفداران چینی 4AM رو به خاطر سوء استفاده از آرزوی Eurus برای بازی در کنار “Maybe” و “FY”، که باعث خدشه دار شدن نام سازمان شد، سرزنش کردند. همین دلایل باعث شد که تغییراتی در ساختار ها بوجود بیاید.
تیم esports Dota 2 Four Angry Men (4AM) دیگر بخشی ازتیم دوتا2 نیست. پروژه الفنت و سوپرتیم چینی فقط با نام”Elephant” است. Elephant.4AM هزینه انتقال Eurus رو پرداخت کرد و Vici Gaming به سرعت بازیکن رو انتقال داد. با این حال، ساعت ها پس از انتقال، 4AM دیگه بخشی از تیم نبود، چرا که تیم Dota 2 به Elephant تغییر نام داد. از آن زمان Elephant به انجمن حرفه ای DOTA2 چین و ImbaTV اطلاع داد که 4AM از این مشارکت خارج شد. تیم Elephant در مسابقات قهرمانی حرفه ای CDA-FDC S2 و فصل دوم China Cup Dota 2 Pro دارای لوگو و پرچم تیم جدیدی است.


خبر انتقال Eurus توسط سازمان VG اعلام شد و برای Eurus آروزی موفقیت کردن. با آمدن یوروس تیم به همون سوپرتیم Elephant که همه انتظارش رو داشتن تبدیل شد.Eurus

با اپیدمی کرونا و تعویق افتادن TI10 از سال 2020 به 2021 شرایط به نفع تیم الفنت بود چرا که اونا در حال آماده سازی تیم بودن و زمان کمی به مسابقات مانده بود. سوپرتیم Elephant در مسابقات CDA-FDC S1 مقام 2 و در CDA-FDC S2 مقام 5 رو بدست آورد.

فصل دوم China Cup Dota 2 Pro اولین قهرمانی تیم الفنت بود اونا در مرحله ی گروهی مسابقات با دو شکست سوم شده و در مرحله ی پلی آف هم از تیم Aster 2-1 شکست خوردن ولی اونا راه قهرمانی رو از لوور براکت طی کردن و در فینالی حساس به راحتی 3-0 تیم Aster رو شکست دادن و طعم اولین قهرمانی رو چشیدن پس از اون در مسابقات OGA Dota PIT Season 4: China با شکست 3-1 تیم PSG.LGD در فینال قهرمانی بعدی خود رو جشن گرفتن و سال 2020 رو با خوشحالی پشت سر گذاشتن.

اوضاعی وخیم با پایانی امیدوار کننده

سال 2021 به خوبی سال قبل نبود تیم در تمامی مسابقات منطقه ای در چین نتایج چندان جالبی بدست نیاورد. در اولین دوره DPC کسب امتیاز برای رسیدن به میجور و در نهایت اینترنشنال، اونها مقام 5 رو بدست آوردن و با توجه به چهار سهمیه ای که منطقه چین داشت اونا حتی به Wild Card میجور هم نرسیدن و در مسابقات FMWH Dota2 Championship Season 3 هم سوم شدن. با شروع فصل دوم DPC تیم بالاخره مربی ROTK رو به تیم خود آوردن با این حال تیم با وجود شانس های برای رسیدن به میجور در بازی آخر لیگ به Aster 2-1 باخت و باز هم مقامی بهتر از 5 ام بدست نیاوردن.
شرایط برای سوپرتیم Elephant رو به وخامت و تیم نتایج دلخواه رو نداشت و در رقابت منطقه ای خود به شدت شکست خورده و دو تیم PSG.LGD و Vici Gaming که سوپر استارهای خود رو از دست داده بودند، نتایج به مراتب بهتری گرفته بودن و یجورایی نماینده شایسته برای چین در میجور بودند و تیم IG و PSG.LGD هم قهرمانی میجور رو بدست آورده بودند و نشون دادن که منطقه چین حرف های بسیاری برای قهرمانی در TI10 دارد.

آخرین شانس برای رسیدن به Ti10

سوپرتیمی که قرار بود مدعی قهرمانی اینترنشنال باشد حتی جواز حضور برای اون رو هم بدست نیاورده و برای 12 اسلات مستقیم نتونست امتیاز لازم رو بدست بیاره و کار به آخرین شانس یعنی دعوت منطقه ای بود که هر منطقه تنها یک اسلات داشت رسیده بود. سوپرتیم Elephant برای اینکه از گردونه‌ی رقابت عقب نمونه تغییریی در ساختار تیم انجام داد. تیم Elephent قبل از بازیهای مقدماتی TI10، پلیر Super رو به روستر خود اضافه کرد. پلیر “RedPanda” با “Super” از Royal Never Give Up جایگزین شد، این خبر از طرف سازمان در شبکه ی اجتماعی چینی Weibo اعلام شد.
پس از برنده شدن در China Dota 2 Pro Cup S2 به طور موثر ، تیم نتونست خوب پیش بره. حالا پلیر Super تجربه یک دهه ای خودشو برای تیمی که در حد متوسط قرار گرفته به ارمغان بیاره. تیم Elephant در ابتدا به عنوان یک سوپرتیم شناخته شد در بسیاری از نقل و انتقالات اقدامات بحث برانگیزی رو با سایر سازمانها چینی انجام داد دیگر چیزی برای نمایش نداره. تیم های PSG.LGD و Vici Gaming دو سازمانی که بیشترین تاثیر رو از انتقال بازیکنان به الفنت داشتند. برای اینکه نمک بیشتر به زخم بپاشیم باید بگیم که هر دو تیم Elephent رو در روند لیگ منطقه ای چین شکست دادن.

شروع The International 10: China Qualifier

سوپرتیم Elephant به دلیل داشتن امتیاز بیشتر DPC در صدر مرحله پلی آف قرار گرفت. اونا با شکست 2-0 تیم Magma در مرحله بعد با تیم RNG روبرو شدن و با نتیجه 2-1 از سد اونا عبور کردن ولی در مرحله بعدی با رقیب اصلی خودشون یعنی تیم EHOME روبرو شدن و 1-2 از اونا شکست خوردن و به لوزر براکت سقوط کردن و دوباره تیم ماگما رو 2-0 زدن و در یک فینال سخت و نفس گیر در برابر رقیب اصلیشون 3-1 پیروز شدن و تنها سهمیه باقی مانده رو بدست آوردن. بسیاری از طرفداران چینی امیدوار بودن که با برنده شدن در The International 2021 (TI10) این کشور رو دوباره در خط مقدم دنیای Dota ببینن.

سوپر تیم ها در طول تاریخ هرگز تضمینی برای موفقیت در بزرگترین مرحله Dota یعنی TI نبوده اند، جایی که فشار زیاد حتی می تونه با استعدادترین تیم ها رو نیز شکست بده. روحیه و تداوم در تلاش برای بالا بردن Aegis of Champions تا حد زیادی پیش میبره و سوپرتیم Elephant تحت شرایط سخت در حال پیشروی هستش باید دید که آیا اونا میتونن به قهرمانی TI برسن و Ageis رو در دستانشون بگیرن یا خیر؟
نظر شما درباره ی سوپرتیم Elephant چیه؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن