Dota 2مقالات آموزشی

معرفی رول کری ( Carry قسمت دوم )

همون که در مقاله قبلی در مورد معرفی رول کری نوشته بودیم در ادامه درباره نقش کری در طول بازی و پلیرهای برتر این رول یا پوزیشن صحبت خواهیم کرد وظایف این رول در سه دوره بازی Early Mid Late Game توضیح داده شده است.

اوایل بازی یا Early game

به دقایق 0 تا 10 و یا 0 تا 15 (بستگی به بازی داره) اوایل بازی میگویند . این دقایقی است که معمولا شما نباید هیچ کاری به غیر از فارم کردن بکنید. در این دوره از بازی، بیشتر هیرو ها روی بردن لاینی که درش هستند تلاش می‌کنند. کرری ها در اوایل بازی قدرت خاصی ندارند و به همین دلیل در اوایل بازی نیاز به ساپورتشون دارند تا براشون در لاین فارم امنی رو مهیا کنه. برای اینکه هیرو ها در این دوران از بازی قدرت فارم کردن در جنگل رو ندارند، پس بهترین مکان برای فارمشون لاین هستش.

البته، دشمن شما برای اینکه بتونه فارم شمارو متوقف کنه بارهای متوالی به شما حمله می‌کنه و باعث میشه فایت های زیادی در لاین ایجاد بشه. پس وظیفه ساپورت شما اینه که به شما کمک کنه بیشتر فارمتون رو بزنید و حریف رو در لاین اذیت کنه. اوایل بازی بیشتر در لاین انجام میشه. اگر شما در سمت radiant هستید، لاین safe، لاین پایینی بحساب میاد و اگر شما در طرف dire هستید، لاین safe در بالای مپ بحساب میاد.

چند تا از پیچیده ترین استراتژی های و مسائل لاین برای کری، عوض کردن لاین ( تا بازی مناسبتری در لاین داشته باشید ) ، aggro tri کردن لاین ( یعنی که ۳ هیرو در افلین باشند و لاینی که باخته بودن رو برگردوند) ، و معلوم نبودن آینده لاین هستن. این ها چند تا از مسائل سخت درباره لاین بود که با مرور زمان و بدست اوردن تجربه طرز کارش رو یاد میگیرید و بیشتر به انجام دادنشون و یا مقابله باهاشون مسلط میشین.

اواسط بازی یا Mid game :

معمولا به دقایق 10_20 و یا 10_30 مید گیم و یا اواسط بازی می‌گویند. این زمانی است که بازی کلا تمام میشه و یا نتیجه اخر بازی کم‌ کم اشکار میشه. این زمان برای پوزیشن Carry ها، زمانی است که بالانس بین فارم کردن و فایت دادن به اوج خودش میرسه. شما در این زمان باید بدونید که کی برای فایت به تیمتون بپیوندید و یا چه زمانی فایت رو نادیده بگیرید و فارم کنید .

همچنین شما در این زمان باید خیلی مراقب حرکات دشمنتون باشید و مواظب خودتون باشید. که اگر اونها شمارو بکشند، فارم شما دچار بهم ریختگی میشه و از کلی پول عقب میفتید ولی در عوض دشمنتان به راحتی فارم میکنه و پول زیادی بدست میاره و Advantage یا مزیت بهتری پیدا میکنه. و قطعا شما دوست ندارید که این اتفاق براتون بیفته. اواسط بازی (Mid game) جایی است که ارتباط برقرار کردن با تیم خودتون به اوج میرسه. حساسترین لحظات بازی که روی نتیجه کل بازی تاثیر بسزایی میزاره. این زمانی است که ممکنه تیم ها از هم بپاشند و شما در این زمان باید در هوشیار ترین حالت ممکن خودتون باشید. یعنی تیمتونو راهنمایی کنید .

اواخر بازی (Late Game) :
لِیت گیم ( اواخر بازی ) معمولا به دقایق بعد از ۳۰ می گویند. تمام بازی هایی که طولانی می شوند در اینجا خاتمه پیدا می کنند. این زمانی است که کل تیم انتظار داره که پوزیشن Carry به قویترین و وحشتناک ترین حالت خودش تبدیل بشه. اینجا لحظه ایست که تمام فارم شما یا تبدیل به برد و یا شکست می‌شود. البته اگر دیدید که فارمتون کم بوده و ضعیف بودید، انتظار بازخورد بد و پرخاشگرانه ای رو از تیمتون داشته باشین.

در این زمان از بازی، شما باید به تیمتون در فایت ها ملحق شوید و با تیمتون هماهنگ شوید تا دشمنانتون رو بکشید و ساختمان های حریفتون رو نابود کنید. در اینجا اگر شما کم فارم کرده باشید و بخواهید به فایت ها ملحق شوید، یکی از پر ریسک ترین کار هاییست که می‌توانید انجام بدید، چون اگر شما کشته شوید، زمان دوباره زنده شدنتان بسیار طولانی خواهد بود و یک فرصت خوب برای دشمنتون ایجاد می‌شود که بازی رو به آسانی تموم کنند.

هیرو های کری :
تمامی هیرو ها در بازی میتونند به عنوان کری باشند، ولی چند تا از هیروها می‌تونند بهترین نقش رو در این پوزیشن انجام بدن.

مثل alchemist , anti mage , juggernaut , lycan , medusa , lifestealer , sven , terrorblade و هیروهای دیگر که برای پوزیشن Carry محبوبیت بالایی دارند .

بازیکنان حرفه ای پوزیشن کری در دوتا2 :
کرری بازها یکی از جذاب ترین بازیکنانی هستند که تماشاچیان اونهارو می‌بینند، چون که اونها هستند که بازی‌های سریع و با دقت رو انجام میدن و بیشترین دمیج و کیل رو از آن خود میکنند .
چند تا از محبوب‌ترین کرری بازان دوتا2 که شناخته شده هستند عبارتند از : miracle- ، EG.Arteezy . Suma1l ، VG.Ori ، beastcoast.K1 Hector

نکات لازم

رول کرری، در dota2 رولی است که بیشترین فشار تیم روی اون قرار داره. میپرسید چرا؟ خب اگه ببازید، میشه تقصیر شما و اگه ببرید، بخاطر ساپورت‌های خوبی است که برای شما فضای فارم رو درست کردند.

رول کرری برای افرادی خوبه که از افتخار ( غرور ) بازی لذت میبرند. مثل قوی شدن، خریدن آیتم های گران و دلیل و افتخار بردن تیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن