Dota 2مقالاتمقالات آموزشی

هیروی Sven در مقابل کری های برتر Ti10 Qualifiers

هیروی Sven در مقابل کری های برتر Ti10 Qualifiers که شامل: Terrorblade، Luna، Templar Assassin، Spectreو Medusa قرار گرفت. تمام این هیروها دنبال این هستن که برن توی جانگل و انشنت کریپ ها رو فارم کنن. هیروی دیگه ای که باید ازش اسم ببریم اکس هستش علی رغم وین ریت پایینش تونسته جایی توی متا برای خودش باز کنه و سبک بازی مشابه اونهایی که قبلتر گفتیم به نمایش بزاره.

یک هیرویی که علی رغم علاقه زیادش به انشنت کریپ نتونست توی متا باشه Sven هستش.

چندی پیش Sven یکی از خطرناکترین هیروها توی تقریبا هر بازی دوتا2 بود. سرعت فارم بالا با دمیج زیاد بخاطر اولتیش و همچنین تحرک بالا توی فایت ها بخاطر آقانیمش اونو به یکی از ترسناکترین کری ها بدل کرده بود. بعد از چند ماه یکه تازی، ایسفراگ قابلیت دیسپل کردن استورم همر رو از تلنت برداشت و گذاشت جای اقانیم شاردش. توی پچ ۷.۲۸ هم قابلیت اتک ازاد اسون لحظه برخورد استانش رو برداشتن و همچنین چند نرف ریز دیگه.

طبیعیه که یک هیرویی که میتونه توی لول ۱۵ هر هیرویی از پا دراره خیلی قویه. بعد از اون نرف ها دفعات پیک و بردش بشدت کاهش پیدا کرد و دیگه بازی ازش ندیدیم. به نظر میاد اسون یکم از متای فعلی زخم خورده. اسون هیروی قدرتمندی بود که میتونست نتیجه بازی رو عوض کنه و بازیکن ها هم با این قابلیتش حال میکردن. با این حال هنوزم میتونه این کارها رو بکنه تنها مسئله اینه که قبلا بی رقیب بود اما الان نه. در واقع به نظرم حتی میشه اسون رو توی متای فعلی هم جا داد.

قبل از بررسی هیروی Sven در مقابل کری های برتر Ti10 Qualifiers به این هیروها یک نگاهی بندازیم‌. بخاطر این مدل کری ها استک کردن یک بخش مهمی از کار ساپورت ها شده. خیلی عجیب نیست که ببینیم که کری ها از لینشون رونده بشن و برای ۵ الی ۱۰ دقیقه برن جانگل و با برتری نت وورثی برگردند به بازی.
اسپکتر مدوسا و تروربلید ترجیح میدن بازی رو بدن دست یارهاشون و خودشون رو برای لیت گیم قوی کنن. برعکس اینا اکس و لونا و تی ای دنبال اینن که اواسط بازی کار رو یکسره کنن. اسون تقریبا به سرعت ۳ هیروی اخری که گفتیم فارم میکنه و گاهی بازی رو جلوی ۳ تا قبلی میبره بشرط اینکه آیتماش درست باشه. مدوسا بهترین هیروی ضد اسون توی اخر بازیه اما سرعت فارم اسون توی شرایط واقعی بشدت بیشتره. تمپلار هم مشکل سازه اما خب چون خیلی قویه احتمالش کمه بن نشه.

نکته بعدی ایتم هاست. به صرفه ترین ایتم هایی که کری ها دوست دارن بخرن مسک او مدنس، اکو سیبر ، سانج و یاشا، دراگون لنس و مانتاست.
بجز دراگون لنس و مانتا باقیشون واسه اسون عالین. بعد بی کی بی بهترین ایتم ها دیدالوس سایتانیک ، اسکادی و سویفت بلینک هستن. بازم اسون با همه این آیتما فوق العاده است. تازه سایتانیک الان دیسپل هم میکنه که دیگه هیچ.

صحبت از دیسپل شد اینم بگیم که روشان دوم بخاطر اقانیم شاردی که میده الان خیلی مهمه. اقانیم شارد هایی که مهمتر از مال Sven باشن خیلی کم هستن چرا که دیسپل و کاهش کول داون استان Sven به ۸ ثانیه چیزی نیست که بشه ازش گذشت. با اینکه اقانیمش ضعیف شده اما هنوزم یک سری جاها بدرد میخوره. با نصف پولش هم میشه بلینک خرید.

هر بار که بخوایم خوب یا بد بودن یک هیرو رو در نظر بگیریم باید متای فعلی رو هم نگاه کنیم. توی رنک های بالا هیرو های بروودمادر و فانتوم لنسر دارن دوباره جون میگیرند و از طرفی هم لونا و لشراک همچنین تقریبا تمام ساپورت ها به مجیک هاشون اتکا دارند. اسون اگه بتونه بلینک و بی کی بی رو بیاره توی زمان مناسب تقریبا غیر ممکنه از این هیرو ها بخوره. با این حال اما این هیرو بدون نقطه ضعف نیست.

وینتر وایورن (۱۲٪ پیک) و تیمبرساو (۸٪پیک) میتونن برای اسون دردسر ساز باشن. همچنین اسون اگه جلوی یکسری کری ها در بازی جلو نیوفته نمی تونه باهاشون رقابت کنه‌. کری های تانکی مثل اسپکتر مدوسا و تروربلید میتونن با گذر زمان برتری شون رو بیشتر و بیشتر کنن. تلنت های اسون هم چنگی به دل نمی زنند و برخلاف اسون لونا هنوز تلنت های خوبی داره.

با اینکه نمیشه از ضعف هاش گذشت اما نمیشه قدرتش رو هم دست کم گرفت. توی پچ ۷.۲۹ اسون دوباره یکم باف شد و اگه پچ جدید بیاد بعید نیست تغییرات متعادل کننده ی بیشتری هم ببینیم تا اسون به متا برگرده. توی لیست بازی های ۵ بازیکن برتر از چین و اروپا نشانه هایی از اسون بوده. اسون هیروییه که حداقل میشه بهش امید داشت به بازی برگرده.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن