Dota 2تحلیل و آنالیزمقالات

آیا Omniknight ارزش دادن یک فرصت رو داره؟

در زمان نوشته شدن این متن، Omniknight به یه وینریت +%50 در تمام رنک ها رسیده، به خصوص در رنک Divine و بالاتر.محبوبیتش همچنان پایینه پس آمار بردش خیلی چیزی رو نشون نمیده ولی حداقل میتونیم بفهمیم که توی بازی خوبش و در دستای پلیر خوبش میتونه به دردبخور باشه.

نکته جالب تر ش اینکه در اولین هفته های بعد از پچ جدید، این هیرو نزدیک به 65% از بازیهاش در رنک دیواین و بالاتر رو داشت میبرد، یه نتیجه فوق العاده غیر قابل باور که در واقع همون توجه مارو جلب کرد. درحالی که اون زمان جامعه آماری حتی کوچیک تر هم بود، ما میدونستیم که اگر این هیرو درست بازی بشه، میتونه در متای فعلی جایگاه خوبی داشته باشه. توی این پست بیشتر تمرکز ما روی نحوه صحیح بازی با این هیرو خواهد بود.

پیدا کردن لین:

طبق آمار ها و guide های توی بازی در رنک های بالا تر این هیرو بیشترین موفقیت رو در نقش offlaner یا pos 3 داره. همچنین در بعضی بازی ها هم به عنوان ساپورت قابل بازی هست، ولی خب به نظر میاد که یه مقدار به عنوان ساپورت زیادی نیازمند آیتم هست.

با وجود چند باف خوب برای رنج اسپل purification، این هیرو باز هم ترجیح میده توی فایت های تیمی در خط مقدم باشه: تا وقتی که آقانیمش رو نگیره، نمیتونه زیادی عقب وایسه، و آیتم آقانیم خیلی اولویتش نیست.

شما میخواین که بتونین به مرور زمان هیل بدین، میخواین که بتونین چندتا استان آزار دهنده رو dispel کنین از روی یاراتون و همچنین میخواین که کل تیمتون رو در حباب محافظتیتون تحت پوشش قرار بدین(اولتیمیت). این یعنی که Omniknight معمولا در مرکز فایت ها خواهد بود و یکی از تارگت های مهم برای تیم حریفتون.

این هیرو نیاز داره تا تانک و یا نمیر باشه تا بتونه تاثیر گذار باشه، پس داشتن مقداری اولویت در فارم ترجیح داده میشه. در تئوری شما میتونید یه نقش قربانی رو با Omniknight بازی کنید، اما ولی خوب اینطوری یه جورایی بهتر و ساده تر هست که به جاش یه ساپورت انعطاف پذیرتر و کمتر وابسته به آیتم بردارید.

offlaner

ارتقاهای سر راست

دوتا ابیلیتی فعال شونده ساده Omniknight دقیقا همون چیزهایی هستند که اونرو خیلی تاثیر گذار می کنند: در واقع توی خیلی از بازی ها، بازیکن های سطح بالا از گرفتن ابیلیتی Guardian Angel در لول پایین صرف نظر می کنند تا در درگیری های کوچیک بهتر باشن.

طبیعتا، ابیلیتی Purification اول مکث میشه: یه هیل قویه که یه Nuke هم هست. بقیه ابیلیتی ها اولویتشون بسته به هر بازی میتونه تغییر کنه.

وقتی که جلوی هیرو های کری melee یا نزدیک زن بازی میکنین، باید سرعت حرکت کلی و به طور کلی تحرک پذیریشون رو در نظر بگیرین، تا بفهمین چندتا لول در ابیلیتی Degen Aura مورد نیاز هست. داشتن یه لول تقریبا اجباری هست، بدون در نظر گرفتن بازی و شرایط متفاوت هر بازی، ولی تاثیر گذاری ابیلیتی از لول 1 به 2 تقریبا 2 برابر میشه، پس وقتی جلوی هیرو هایی هستین که به راحتی kite میشن، زود گرفتن دومین لول در این ابیلیتی میتونه خیلی برای زنده موندنتون توی لین پر سود باشه. در غیر این صورت، مکث کردن Heavenly Grace تا جایی که میشه سریع ترجیح داده میشه.

زمان بندی در خرج کردن لول روی Guardian Angel هم بستگی به بازی داره: اگر انتظار دارید که تیم دشمن دنبال تیم فایت های کامل 5 به 5 باشه، یا اگر تیم شما میخواد که شروع کنه فعال بازی کردن، این ممکنه ایده خوبی باشه که اونرو در لول 8 یا 9 بگیرین، در بازی های آرومتر، بسته به گنک ها و خفت کردن ها، میتونید تا لول 11 و 12 اونرو یاد نگیرین و امتیاز لول تون براش خرج نکنید.

 

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن