Dota 2تحلیل و آنالیز

Gambit چه اتفاقی افتاد که زود GG داد. (تحلیل)

Gambit در فینال آپر براکت ONE Esports با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد. این کوتاه ترین سری مسابقات با مجموع 45 دقیقه بود. بازی دوم کاملاً به نفع EG بود اما بازی اول باز هم توانایی کام‌بک داشت. وقتی Gambit در بازی تسلیم شد تعجب زیادی بوجود آورد. مقاله زیر رو بخونید تا بفهمید که در واقع چه اتفاقی افتاده و اگر Gambit فرصتی برای فایت داشت، برمی‌گشت.

Gambit هیروی Lone Druid رو برای آفلِین انتخاب کرد و این یک انتخاب حریصانه ( greedy ) بود، در حالی که اسلارک یکی از مهمترین هیروهای این پچ است.

مرحله لینینگ ( Laning Stage ):

گمبیت لاین مید رو که با مردن‌های پشت سرهم Invoker کاملاً از دست داد در حالی که Lone Druid فارم خوب و Slark فارم متوسطی ​​داشت. Tiny عملکرد برجسته‌ای رو داشت اون در هر لاینی می چرخید( rotate ) ​​و کٌرهای دشمن رو در تمام لاین ها کشته بود. Gambit پس از از دست دادن مرحله لینینگ، تصمیم گرفت که EG رو در اطراف Shrine خود تنها با 2 هیرو یعنی Invoker و Slark گنک کند. این یکی از بدترین تصمیمی بود که در این مسابقات گرفتن. آنها قبلاً با یک نقطه ضعف بزرگ یعنی نتورث روبرو بوده اند و تصمیم می گیرند که با استفاده از تنها 2 هیرو، جایی که همه هیروهای دشمن می‌تونن از اونا دفاع کنن. اگر یک فایت 5 نفره بود، بازهم این قابل درک بود. پس از این EG بلافاصله تصمیم به کشتن روشن وفشار آوردن در هنگام استفاده از Aegis گرفت.

GG دادن:

Evil Geniuses پس از اینکه Aegis رو گرفت و گامبیت چند هیرو رو از دست داد. طی چند ثانیه گمبیت GG داد و تسلیم شد. از حمله به دشمن در جنگلش تا ترک بازی در چند دقیقه، به نظر می‌رسه که اونا به معنای واقعی کلمه در اون لحظه ها کنترل خودشونو رو از دست داده‌اند. اونا باور نمی‌کردن هیروهایشان رو بتونن بزنن.

آیا باید اینقدر زود تسلیم شد؟

اگر مزیت ( advantage ) اونا تجزیه و تحلیل بشه، فارم Lone Druid عالی بود، Slark متوسط ​​بود، Invoker کم بود. اکنون پچ جدید یک موهبت پنهانی Invoker در اواسط و اواخر بازی دارد. زیرا او نیازی به آقانیم برای کاهش کولدان لول در Invoke نداره. بنابراین ضرورت خرید scepter از بین رفته و اون می‌تونه سایر آیتم‌های سودمند رو بخره و بازی رو نگه داره. از سوی دیگر، اسلارک و لون دروید به فضا (Space) و فارم احتیاج دارن و این امر در برابر ناگا دشوار بود اما اکنون Lone Druid یک هیروی تیم فایتی عالیست، بنابراین اونا می‌تونن فقط درتیم فایت 5v5 شرکت کنن. همچنین اسلارک به BKB خود بسیار نزدیک بود که در فایت‌ها به او کمک زیادی می‌کرد.

درست قبل از GG دادنشون Evil Geniuses هنوز یک تاور 2 رو نگرفته بود و اونا در 22 دقیقه 7000 نتورث بالاتر داشتن. ما در این مسابقات دیدیم که 13،000 نتورث بالاتر کامبک در دقیقه 20 امکان پذیر شد از این رو این به طور جدی ارزش امتحان کردن رو داشت. اسلارک در این پچ یک هیروی مقتدر ( overpowere ) است و پس از Scepter فایت با او بسیار سخت است. اکنون Lone Druid قادر است دمج‌های زیادی رو در تیم فایت‌ها وارد کنه، از این رو طبیعتاً به هم تیمی‌های خود فرصتی می‌ده تا از توانایی های خود به نحو احسن استفاده کنن. حتی اگر Evil Geniuses شانس بالایی برای پیروزی در بازی داشت، Gambit نباید به راحتی تسلیم می‌شد.

Gambit

نمودار نتورث نشون می‌ده كه کُرهای گمبیت این فارم رو داشتن كه حداقل یك تیم فایت دیگه داشته باشند.

GG Gambit

آمارهای پایان بازی نشون می‌ده که Evil Geniuses از آیتم‌های mobility عالی برخوردار بوده که مطمئناً برای Gambit پیدا کردن Kill در یک تیم فایت دشوار خواهد بود.

نکته ای برای بازیکنان جوان:

هرگز از مزیت طرف مقابل خود غافل نشوید. همیشه کاری وجود داره که می‌شه انجام داد. اگر Evil Geniuses بتونه در دقیقه 20 بازی برابر Vici Gaming با 13،000نتورث عقب بتونه کامبک کنه، Gambit هم می‌تونست این کار رو انجام بده.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن