Dota 2مقالات آموزشی

Clockwerk پوزیشن 5

خب Clockwerk یکی از هیروهای متای این پچ هست، حداقل در بازی های حرفه ای که هست ، ولی در بازی های عمومی محبوبیتش در براکت های مختلف پایینتره . در این متن قراره که توجه شمارو به این هیرو بیشتر کنیم و شمارا برای پیک کردنش ترغیب کنیم ، تا جایی که نرف نشده !

خیلی ساده و راحت
هیچ راز و ترفند خاصی برای اینکه Clockwerk رو موثر تر کنید وجود نداره : کنترل و بازی کردن با این هیرو بشدت راحته ، حداقل توی ابیلیتی بیلدش که اینطوره ! اول Battrr Assault و پس از آن Rochet Flare رو مکس میکنید، البته توجه داشته باشین Cogs‌ رو فقط در لول ۲ میگیرند، این کاریه که اکثر پلیر ها انجام میدن و بی شک این کار موثرترین گیم پلی اش است .

این بیلد هیرو رو تبدیل به یک تهدید بزرگ برای ساپورت ها در midgame میکنه ، و از طرفی میتونه یک ویژن خوب ( با استفاده از موشکش و یا دور زدن توی مپ بدنبال گنک و … ) و یک شروع کننده برای تیمش باشه . اگرچه نسبت به بقیه تانک ها جان کمتری داره .

از اونجایی که ایتم های هیرو توی هر بازی فرق میکنه ، ولی باز هم اول باید به فکر ایتم های Utility ( دمیج و .. ) و بعدش به سراغ آیتم های Survivability برین .چند تا از محبوب ترین آیتم های شامل Spirit Vessel , heaven’s halberd , pipe of insight هستند . البته اولویت هرکدوم بستگی به نیاز تیم در شرایط فعلی دارد . و همچنین آیتم هایی مثل Force Staff , Glimmer Cape , Solar Crest هم میتونه توی بعضی از شرایط کمکتون کنه .

نابود کننده لاین
اکثر بازی های CW یا با Wind lace و یا با Boots شروع میشه ، بهشون این اجازه رو میده که به حریف نزدیک بشن و از Battrey Assualt استفاده کنند . حتی در لول ۱ ، استفاده کردنش روی حریف میتونه نگهش داره ، چونکه از طرفی دمیج بشدت بالایی رو وارد میکنه و حریف رو مجبور به ول کردن کامل لاین میکنه و یا حداقل جلوی هرس شدن کریتون رو میگیره .

ریجن عادی بالا ، به همراه شروع بازی با آرمور و رشد استرنج بالا بهش این اجازه رو میده که بدون نگرانی این هرس و دمیج رو ادامه بده . و وقتیکه Travquils Boots اش رو گرفت ، مقابله باهاش در لاین تقریبا غیر ممکن میشه : اون همیشه میتونه جونش رو با Tranquils سریعتر پر کنه ، میتونه پست سر هم ریجنتون رو با Rocket flare خالی کنه و در اوایل بازی اکثر ساپورت ها و کری ها رو حذف کنه ، همچنین میتونه با Cogs به نگه داشتن حریف و اجازه به کری برای کشتنش کمک کنه .

اگر aggressively ( خشونت آمیز ) بازی میکنید ، میتونید خیلی space توی لاین درست کنید و یحتمل First Blood رو از آن خودتون کنید . همچنین میتونید از حد نرمال هم قویتر بشید : برای ساپورت ها مردن تو لاین چیز عادی و سودمندیه ، ولی وقتیکه حرف CW زده میشه ، میتونه حریف رو حتی بکشه و کشتنش مثل بقیه ساپورت ها اصلا کار آسونی نخواهد بود .

یکه تازی در midgame
پیروزی در لاین تنها دلیل محبوبیت این هیرو نیست : در واقع CW یکی از محدود هیروهایی که بدون آیتم های خاص و فقط با لول هایش در Mid game میتونه یک شروع کننده فایت و تانک مناسب برای تیم باشه . برای مثال Hookshot برای یک پوزیشن ۵ Clockwerk ، خیلی کاربردی باشه ، خب مثل چیزیکه گفتیم ، این هیرو با مردن مشکلی نداره ، البته تا وقتیکه امتیاز و کیلی برای تیمش گرفته بشه !

استفاده مرتب از Rocket flare میتونه ویژن مناسبی برای پیدا کردن زاویه اتک به هیرو های تنها در مپ باشه ، طبیعتا گنک کردن ساپورت ها ، از اونجاییکه Battre Assualt دمیج فوقالعاده بالایی رو وارد میکنه ، در کنارش میتونه از Cogs برای جلوگیری از فرار هدف و شروع یک فایت با امادگی قبلی تیم باشه .

دلیل بعدی هم یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این هیروست : اینه که میتونه شرایطی رو دست کنه که Carry میلی حریف ، به کس دیگه ای صدمه نزده ، حتی اگر هم BKB داشته باشه .

طبیعتا ، میتونن با شکستن Cogs به بیرون برن ولی خب بازم به تیم Clockwerk ، یک Disable قوی میده : دشمن مجبوره برای چند ثانیه کار اضافی نکنه و تمام تلاشش رو برای خارج شدن از Cogs بزاره ، و بعد از اون باز CW از Hookshot برای طولانی تر کردن این Stun استفاده میکنه .

پتانسیل قوی اواخر بازی
به عنوان پوزیشن ۵ با پلی استایل فوق خطرناک ، چیز عجیبیه اگه آیتم ها و لول بالایی داشته باشه ، ولی رسیدن به لول ۲۰ جدا از این مسائل است . و مهمتر از این ها آوانتاژ هایی که میتونه با BKB اش برای رد کردن Stun ها و Disable ها باشه ، اون رو به یک هدف خیلی سختتر تبدیل میکنه .

تروسایت (ابیلیتی ۳) کلاک یکی از بهترین تلنت های بازی می باشد . پیدا کردن وارد های دشمن و تقابل با آیتم گیلمر واقعا ارزش بالایی دارد در نبود یک لیدر فول فارم و قوی که بخواهد فایت را با پریدن روی دشمنان آغاز کند با این تلنت میتوان شروع فایت پیروزمندانه ای داشت.
در پایان بازی (لیت گیم) تنها لول های کلاک نیستند که قدرتمند هستند اگر کلاک بتواند اقانیم بگیرد بازی در مقابل ان واقعا طاقت فرسا می شود اقانیم برای کلاک یک آیتم با ریسک بالا و منفعت زیاد است که البته ارزش ریسک را دارد .
دوبار هوک شات به همراه قفس (ابیلیتی۲) قدرت از کارانداختن بالا با پتانسیل فرار بعد از آغاز فایت به او می‌دهد . چون لول یک دوبار استک نمیشود خیلی قدرت بالایی ندارد ولی تضمین میکند که حتی در زمان استان شدن بعد از استفاده از لول اقانیم هم می تواند دمیج وارد کند .
کلاک یک هیرو واقعا قوی در تمام مراحل بازی است بدون توجه به موقعیت اش در لاین . هرچند در نظر داریم پوزیشن پنج را برای این هیرو هایلایت کنیم .هیرویی که هم بدون پول و لول هم می تواند اثرات زیادی در فایت ها بگذارد که با استفاده از آیتم و لول این اثر می تواند بسیار تشدید شود .
نظر شما راجع به کلاک چیست به نظرتان در پچ بعدی این هیرو نرف می شود؟

منبع : دوتاباف

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن