Dota 2مقالات آموزشی

دارک سیر

برخلاف نرف های اخیرا اعمال شده، هیرو دارک سیر (Dark Seer) همچنان در بازی های پابلیک و حرفه ای پابرجا مانده است این افلینر منعطف و تطبیق پذیر برای مدتی طولانی از صحنه های حرفه ای دور بوده است اما حالا در حال بازگشت است. امروز قصد داریم تا زوایای مختلف مناسب بودن این هیرو را بررسی کنیم.

استقلال در لین

هنگامی که پچ 7.27 منتشر شد،برای کارامدی ساپورت ها، چند لول ابتدایی و اندکی فارم ضروری است پس به این علت کور ها و کری های مستقل که بتوانند از مقاطع بسیار نخستین بازی فارم کردن را شروع کنند، بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. دارک سیر یکی از مستقل ترین افلینر های بازی به شمار میرود.
در زمانی که تریلین (Tri-lane) به متای بازی تبدیل شده بود، دلیلی برای محبوبیت دارک سیر وجود داشت و ان هم این بود که این هیرو توانایی ایستادگی در لین های یک به سه (1 VS 3) را به خوبی داشت و در ان شرایط نیز فارم و ایکس پی خوبی بدست می اورد. امروزه تریلین بسیار نادر شده است اما با توجه به تغیر ایکس پی حاصله از دینای (Deny) کردن طی چند سال اخیر، اهمیت مقطع لینینگ (Laning Stage) دو چندان شده است. به عنوان مثال، وجهه و ایده ال های یک رومر به کل تغییر کرده است. بازگشت دوباره دارک سیر نه تنها محبوبیت این هیرو در بازی را نمایان میکند، بلکه نوید بازگشت بسیاری از هیروهای قدیمی به متا را میدهد.

هیروهای پوزیشن 4 رومر مانند اسپریت بریکر (Spirit Breaker)، ارف اسپریت (Earth Spirit)، کلاکورک (Clockwerk)، و یا ارف شیکر (Earth Shaker) بسیار با هیروی دارک سیر (Dark Seer) به دو دلیل، خوب عمل میکنند. اول اینکه این هیرو ها به محض لول 3 شدن دارک سیر میتوانند لین را ترک کنند و دوم اینکه با ابیلتی این شل (Ion Shell) هیروی دارک سییر میتواند بطور کامل فارم مورد نظر خود را در لین بدستاورد. از دلایل دیگر میتوان به تاثیر غیر مستقیم دارک سیر در گنک های رومر ها اشاره کرد به این صورت که بخاطر مدت زمان 25 ثانیه ای این شل، رومر با اسفتاده از این باف میتواند بعد از تلپورت کردن و روم کردنف دمج اضافه تری را اعمال کند. در مچ های سطح بالا و تیم های هماهنگ، این موضوع به وفور یافت میشود. ایده و عمل این قضیه هر دو راحت و اسان است به همین دلیل نباد از ارزش ان در بازی ها معمولی غافل شد حتی اگر به صورت تنها پلی میدهید.
مکانیسم قدیمی و پیش پا افتاده
ابیلیتی وکیوم Vacuum برای افراد قدیمی و با تجربه تر به یک خاطره تبدیل شده است. کولدان این ابیلیتی تقریبا هر پچ تغییر میکند. دلیل این تغییرات هم ساده است، بالانس کردن یک ابیلیت قدرتمند با چنین قابلیتی بسیار سخت است به خصوص ابیلیتی وکیوم که با استفاده بجای از ان میتوان گیم را تغییر داد.
شعاع تاثیر این ابیلیتی (AoE) به همراه استان ان، میتواند تاثیری مانند روج (Ravage) هیروی تایدهانتر (Tidehunter) را نوید دهد بطوری که بازی مقابل این هیرو را دشوار میکند. برای درست کردن این قضیه، با افزایش کولدان در هر پچ پلیرها را از پیک کردن این هیرو منصرف کرده اند. دارک سیر برای حضور موثر در فایت ها نیازمند این شل مکس شده به همراه چند لول برای سرج (Surge) و وکیوم مکس شده است که این امر عملا دار سیر را تا دقیقه 20 نا کارامد میکند، چیزی که برای یک افلینر اصلا خوب نیست.
تغییر بزرگ بعدی در پچ 7.12 اعمال شد، جاییکه کولدان این ابیلیت به 60 ثانیه رسید اما از طرف دیگر شعاع بشتری را در لول 1 بخود اختصاص میداد. این تغییر یک قدم برای برگرداندن دارک سیر به مسیر دست است اما باید توجه داشت که همچنان این هیرو به تغییرات بیشتری نیاز دارد. در بعضی از گیم ها دارک سیر تا قبل از رسیدن به لول 10 میتواند خوب واقع شود.

این هیرو تا قبل از پچ 7.27b اصلا مورد توجه نبود. در این پچ یکی از تلنت های دارک‌سیر تغییر‌ کرد که در لول ۱۵ به جای 350hp میتوانست 400hp به یارانش بدهد به وسیله ابیلیتی ion shell. در meta با هیروهای آرمور بالا ولی رشد str پایین به شدت مورد توجه قرار گرفت.

دارک سیر می‌تواند با یک ابیلیتی که 9 ثانیه cooldown داره و 25 ثانیه ماندگاری دارد به یارانش 1050 hp بیشتر بدهد. در بیشتر حالات این بهتر از heal کردن است چون قبل از فایت هم می‌تواند به یارانش دهد.

بامزه ترین چیز در مورد دارک‌سیر اینه که به وسیله ابیلیتی هایش می‌تونه در مقابل هیروهای اگیلیتی carry گیم رو زود تر از اینکه به این تلنت برسه تموم کنه در پایان این تلنت به تنهایی باعث قدرتمند بودن دارک سیر نیست بلکه باعث شد این هیرو دوباره مورد توجه قرار بگیرد.

البته این هیرو بعد از nerf شدنش در پچ 7.27d تا حدودی از محبوبیتش کم شد. ابیلیتی surge از ابزار های خیلی مهمش بود و او با این ابیلیتی کارهای زشت و زیبایی همراه با هم‌تیمی هاش مانند spirit breaker انجام می‌داد. به طور کلی می‌توان گفت چیزی در مورد این هیرو تغییر نکرده است فقط مقداری از average بدتر است.

نظر شما در مورد دارک سیر‌ چیه؟ آیا هم‌چنان در صحنه های مسابقات پروفشنال خواهد ماند و آیا شما در بازی های pub این هیرو را پیک میکنید؟

منبع: دوتاباف

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن