Dota 2مقالاتمقالات آموزشی

Dota Atomic War

آموزش Dota Atomic War: بخش ابیلیتی لرد ها

تعداد زیادی از پلیرهای دوتا مشتاق بازی ارکید Dota Atomic War هستند. از طرفی این بازی بر مبنای مکانیسم های بازی Dota 2 ساخته شده است و از این جهت پلیر باید از پایه Dota 2 رو بلد باشه. از این مکانسیم های پایه میشه به هیروهای بازی اشاره کرد که علاوه بر ابیلیتی های خود یک خصوصیت اضافی نیز دارن تا در طول بازی به اونا کمک کنه. بیش از20 هیرو یا لرد در بازی وجود داره که مث Dota 2 باید یکی از اونا رو برای بازی انتخاب کنید.
در اینجا قصد داریم نگاهی به ابیلیتی های موجود در Dota Atomic War بیندازیم.


در ابتدای بازی تنها 4 هیرو از هیروهای بازی برای انتخاب فعال هستن و شما باید از میون اونا یکیشو انتخاب کنید. در صورتیکه هیچ کدام از 4 هیروی منتخب مد نظر شما نبود میتونید از گزینه رول (Roll) استفاده کنید که در این صورت بازی 4 هیروی جدید برای انتخاب به شما نشان خواهد داد.

PudgeDota Atomic War pudge
این هیرو از ابتدای بازی بجای 400 HP از 600 HP برخوردار است.

Bounty Hunter


ابیلیتی Gold Hunting به شما این اجازه را میدهد تا تمام پول های ذخیره شده را بردارید. این ابیلیتی تنها یک بار قابل استفاده در هر بازی است بنابراین به عنوان مثال اگر در راند 6 از این ابیلیتی استفاده کنید دیگر نمیتوانید تا اخر بازی از ان دوباره استفاده کنید.

Omniknightomni
ابیلتی Purification بعد از استفاده شدن روی هیروی هم تیمی، 12 لول به آن هیرو اضافه میکند. این ابیلتی تنها یک بار در طول بازی قابل استفاده است. همچنین در هنگام فروش هیرو، این 12 لول محاسبه نمیشود.
قیمت: 1 سکه

Zeus

ابیلیتی Lightning Bolt بر روی دو هیروی دشمن اعمال میشود و بعد از هر بار استفاده دمج ان افزایش میابد.
فیمت: 1 سکه

Sniper

ابیلیتی Take Aim اتک رنج را افزایش و هدف را ناک بک (Knock Back) میکند.

Alchemist


با استفاده از ابیلیتی Greevil’s Greed به قیمت کم کردن HP به اندازه 20 به شما پول میدهد.

Axe


ابیلیتی Culling Blade هیروهایی که کمتر از 45% HP داشته باشند را در جا میکشد.

Phantom Lancer


در صورت کشتن ایلوژن های مربوط به ابیلیتی Juxtapose، بر روی این هیرو باف HP Regen و دمج بیشتر اعمال میوشد.

Tinker


با ابیلیتی Rearm، قبل از خرید هر چیزی هزینه رفرش کردن شاپ 0 خواهد بود.
قیمت: 2 سکه

Rubick


ابیلیتی جدید Father’s Promise این امکان را به این هیرو میدهد تا هر 6 راند در راند پریپریشن (Preparation) یک Aghanim’s Scepter دریافت کند.

Luna


ابیلیتی Lunar Blessing به صورت اورا (Aura) دمج هیروهای هم تیمی را افزایش میدهد. همچنین این اورا قابل استک شدن را نیز دارد.
قیمت: 1 سکه

Bloodseeker


ابیلیتی Bloodrage در لحظه HP کم میکند. در صورتی راند با برد تمام شود مقدار بیشتری HP باز گردانده میشود و به سامنر حریف (Summoner) دمج بیشتری وارد میشود.
قیمت: 40 سکه

Naga Siren


با ابیلیتی Song of the Siren هیروی انتخاب شده در ابتدای بازی به نحوی هیپنوتیز میشود و به ان HP و دمج اضافه و باف Spell Immunity داده میشود.
قیمت: 0 سکه

Batrider


اگر یک هم تیمی سامن شده بمیرد، با استفاده از ابیلیتی Flamebreak بک بمب در نقطه مرگ ان می اندازد که به هیروهای دشمن در منطقه دمج وارد میکند.

Ember Spirit


در ابتدای هر بازی یک شمشیر شکسته شده در اینونتوری قرار دارد که میتوان ان را فرج (Forge) کرد.
قیمت: 1 سکه
با 9 سکه میتوان این شمشیر را فرج کرد که 180 دمج اضافه و ابیلیتی Sleight of Fist را برای هیرو به ارمغان می اورد. همچنین میتوان یک بار دیگر به قیمت 9 سکه ان را فرج کرد تا با لول دو آن 320 دمج، ابیلیتی Sleight of Fist و ترو استرایک (True Strike) هر اتک به هیرو داده شود.

Dark Willow


با ابیلیتی Faerie Light قیمت هیروهای میج (Mage) 1 سکه کاهش یافته و مجیک رزیستنس (Magic Resistance) هیروهای حریف نیز 9 درصد کاهش میابد.

Morphling


با ابیلیتی Attribute Shift از مقدار دو اتربیوت فرعی (Attribute) کاسته شده و به اتربیوت اصلی اضافه میشود.

Necrophos


ابیلیتی Reaper’s Scythe به طور رندوم یک هیرو را میکشد که شانس کشتن حریف بیشتر است.

Nature’s Prophet


با ابیلیتی Gift of Nature یک ایتم رندوم دریافت میکند.
قیمت: 4 سکه

Crystal Maiden


هیروهای هم تیمی تحت تاثیر ابیلیتی Arcane Aura، بر اساس مانای مصرف شده از کل مانای خود مانا ریجن (Mana Regen) دریافت میکنند. مانای مصرف شده نیز به شیلد برای هیرو تبدیل میشود.

Enchantress


با ابیلیتی Charm ایتم را به قیمت اصلی خود میفروشد.

Keeper of the Light


ابیلیتی Chakra Magic مانای هیروی انتخاب شده را برگردانده و کولدان های فعال ابیلیتی ها را کم میکند. همچنین اگر هیرویی انتخاب نشده باشد، این ابیلیتی روی اولین یونیتی که مانا ندارد اعمال میشود.
قیمت: 0 سکه

Riki


ابیلیتی Cloak and Dagger به هیروهای میلی (Melee) بر اساس مقدار اجیلیتی (Agility) انها اتک دمج و موومنت اسپید اضافه میدهد.

Phantom Assassin


با ابیلتی Phantom Strike به هیروهای هم تیمی که از اسپل های فلش استفاده کرده اند دمج اضافه و اسپل امیونیتی (Spell Immunity) میدهد.

Tiny


با ابیلیتی Toss خود هیروهای خودی را در ابتدای هر راند به پشت سر هیروهای حریف پرتاب میکند.

تمام ابیلیتی هایی که هزینه صفر و یا چند سکه ای دارند با استفاده از دکمه V و یا ایکون موجود در سمت چپ پایین صفحه قابل استفاده هستند.
همچنین زمان انتخاب لرد کم است بنابراین از انتخاب لرد خود در تایم داده شده غافل نشوید.

نحوه بازی Dota Atomic War:

بعد از انتخاب لرد خود بازی اغاز میشود. شما باید از شاپ هیروهای خود را خریداری کنید و سپس با ایتم ها و ابیلیتی ها انها را مجهز و اپگرید کنید. در طول بازی حداکثر 5 هیرو قابل خریداری هستند.
در ابتدا شما 3 سکه دارید که با استفاده از انها میتوانید برای راند اول هیرو بخرید. سپس هیروهای خریداری شده را در نقطه ای از صحفه که دوست دارید قرار دهید. پس از اغاز فایت، شما دیگر کنترلی روی هیرو خود ندارید و این هیروها هستند که بازی را اداره میکنند.
بر اساس اختلاف شما و تیم حریف در بردن راند، مقداری از HP کاراکتر کوریر شما کم میشود. همه پلیر های با HP یکسان اغاز میکنند بنابراین اخرین پلیری که زنده بماند برنده بازی اعلام خواهد شد.
همچنین در طول راندها ممکن است هیچ کدام از پلیر ها قادر به کشتن هیرو حریف در زمان داده شده نباشد بنابراین این راند مساوی اعلام خواهد شد و HP هر دو طرف مقداری کم خواهد شد.
جاگیری هیروها، ترکیب ابیلیتی ها و ایتم های مورد استفاده و همچنین لرد انتخاب شده در اول بازی نقش حیاتی را در کسب پیروزی ایفا میکنند.

منتظر قسمت های بعدی Dota Atomic War ما باشید.
منبع: afkgaming

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن