Dota 2مقالات آموزشی

Earth Spirit کری بخش اول

عقیده اشتباهی در جامعه پیلرهای دوتا مبنی بر سختی بسیار زیاد هیروی ارت اسپیریت (Earth Spirit) رواج پیدا کرده است. در طی سالیان اخیر تغییراتی شامل این هیرو شده در حالیکه که همچنان هم مورد بی توجهی از طرف پلیرها قرار میگیرد. امروز قصد داریم تا علاوه بر معرفی نقش های Earth Spirit کری، این افسانه را نیز از بین ببریم.

Earth Spirit کری همچنان بد اما همچنان امیدوارکننده

در یکی از تغییرات اخیر مزایای کسب شده از اتربیوت ها (Attribute) حذف شده است. تغییرات شامل سرعت حرکت (MS) اضافه از اگیلیتی یا اسپل امپلیفیکیشن (Spell Amplification) از اینتلیجنس و بود. این حذفیات نیز با شدت بیشتر شامل این هیرو نیز شده است. یکی از دلایلی که این هیرو در مقابل سایر هیرو ها سر سخت تر به نظر میرسید بخاطر افزایش اتربیوت ناشی از هر لول این هیرو بود که مقداری بسیار زیاد بود. به طوری که این هیرو 4.4 استرنج (Strength) و 2.4 اگیلیتی (Agility) به ازای هر لول خود دریافت میکرد. در حالیکه با این مقدار دریافت از نظر استرنج بیشترین مقدار در بین تمام هیروها و از نظر اگیلیتی دومین مقدار در بین هیروهای استرنج را ازان خود کرده بود. اچ پی (HP) زیاد در کنار سرعت حرکت بالا و سرعت اتک بالا از دلایلی بود که این هیرو بسیار تانک گونه فرض میشد.

به همین دلیل است که فردی مانند تاپسان (Topson) توانست این هیرو را در مید لین بدون مشکل خاصی امتحان کند. ما معتقدیم این هیرو بطور حتم یکی از Core های قوی محسوب میشود بطوریکه تنها با لول بالای خود میتواند یک تنه در خط مقدم فایت ها جولان دهد و مقدار بسیاری از دمیج ها را اعمال کند.

بازدهی لینینگ Earth Spirit کری

یکی از معایب ساپورت های میلی (Melee) ناتوانی در ترید های موفق است. تنها استثنائات این مسئله هیرو های اوگر مجای (Ogre Magi) و نیکس اسسین (Nyx Assassin) هستند که در ابتدای بازی اچ پی ریجن (HP Regeneration) و ارمور بسیار بالایی دارند، هیروهای دیگری مانند تاسک (Tusk) و ارث شیکر (Earth Shaker) نیز با فقدان قضیه ترید کردن، بیشتر به مسئله دقت و تمرکز در درست کردن موقعیت های مناسب کیل اتکا دارند و به همین علت انها بسیار پر ریسک، در قالب ساپورت جلوه میدهند موضوعی که در متای کنونی و بازی بدون پارتی چندنفره کمتر قابل پذیرش است.
هیروی ارث اسپریت نیز از این قاعده مستثناء نیست با این تفاوت که تاثیر این هیرو در لول های اولیه بسیار ناچیز است. هیروی تاسک با ابیلتی تیم تگ (Team Tag) خود میتواند ساپورت دور افتاده از تیم حریف و در موقعیت نادرست را به راحتی در کسری از ثانیه حذف کند و یا هیروی ارث شیکر که با یک فیشر (Fissure) خوش موقع و زمانبندی شده میتواند به هیروی حریف، بدون هیچ مجازاتی در بازگشت، دمیج و یا سایر اسیب ها مانند از دست دادن زمان، فارم، موقعیت کیل دشمن و … وارد کند. هیروی ارث اسپریت در لول یک خود 0.8 ثانیه استان دارد که با رسیدن به لول دو، با یک اسلو (Slow) 1.25 ثانیه ای همراه میشود.

هر دو ابیلیتی های رولینگ بولدر (Rolling Boulder) و بولدر اسمش (Boulder Smash) در مقایسه با سایر هیروها و ابیلیتی های بازی، تاثیر بیشتری میگذارد که با توجه به لول اپ شدن این هیرو، مقادیر فوق العاده خوبی از نظر عددی نیز پیدا میکنند. همانطور که قبلا گفته شد این هیرو به مقدار قبل روم (Roam) نمیکند، نسبت به سایر ساپورت های میلی حضور کمتری در لین دارد و نمیتواند فارم مناسبی از جانگل دریافت کند. پس در نتیجه این هیرو به شرط قوی شدن به اندازه و طی کردن زمانی خاص، میتواند عملا در بازی تاثیرگذار باشد. هرچند، تبدیل شدن این هیرو به یک Core در بازی بیشتر از هر وقت دیگری منطقی به نظر میرسد.

قوانین لین :

در ‌کل هیروهای دوتا به دو بخش تقسیم میشن : و هردوشان از سیستم ۱ به ۵ استفاده میکنند ، و یا از لاین برای نشانه استفاده میکنند . خیلی ها اشتباه فکر میکنند که این دو سیستم مثل هم هستند ، با اینکه که هر دوشان در لاین با یکدیگر هستند ، اما در بعضی از موارد با هم اختلاف دارند .

هیروی earth spirit در پوزیشن ۳ بهترین کری هست که میتونه بشینه ، ولی لزوما در offlane نه !اون یک tank برای تیمش هست که وظیفش آوردن ایتم های aura ( مثل vladmir و یا assualt cuirass)هست. نیازی به فارم بالا برای قویتر شدن نداره، بلکه با گرفتن لول های ابتدائی خودش میتونه بازی رو شروع کنه .

شما میتونید این نوع بازی رو توی mid هم بدست بیارید، مثل بازی که topson ( پلیر midlaner team OG) انجام داد . شما میتونید همچنین به offlane و یا حتی به safelane اگر که کریتون توانایی مقابله با offlaner حریف رو نداشت برین. بدون در نظر گرفتن اینکه چه پوزیشنی رو اول انتخاب کردید باید کسی باشید که فایت هارو شروع میکنه و ایتم های مفید برای کل تیم میاره. مثل earth spirit که ساپورت هستش ، ولی با تاثیر گذاری و استحکام بیشتر .

Earth Spirit کری بخش اول به پایان رسید امیدوارم لذت برده باشید.

منبع: دوتاباف

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن