Dota 2تحلیل و آنالیز

ESL Hamburg و درس های که از فینال میتوان آموخت (قسمت سوم)

در این مقاله مسابقات فینال ESL Hamburg را بین TNC Predator و Gambit Esports مرور خواهیم کرد و سعی امون اینکه چند درس ارزشمند را از این مسابقات هیجان انگیز استخراج کنیم.

بازی سوم ESL Hamburg

درس سوم :شناخت نقاط قوت (Power Spike) در ESL Hamburg

این بازی از لحاظ اینکه یک تیم قدرت فایت بسیار بالا‌تر در ابتدای بازی داره خیلی شبیه به بازی اوله. در این بازی gambit اینطور بود .

تیم TNC مجبور شد بین مید گیم تا لیت گیم فقط به اسپلیت پوش و بازی در سمت مپ حریف رو بیاره. البته با لول‌های هیروهای مثل iluminate کیپر , starfall میرانا ,trap تمپلار و mirror image ناگا قدرت پوش و ضد پوش بالایی داشت. به همین صورت تونستن با اینکه کشته میدادن تاور‌ها رو نگه دارن و تو نقاط دیگه مپ از حریف امتیاز بگیرن تا هیرو‌های اصلیشون اماده بشن.

تا حدی اینکار رو ادامه دادن که هیرو هاشون قدرت بگیرن و بتونن فایت رو برگردونن. نقطه قوت TNC در این بازی توانایی زود زدن روشان بود که به لطف desolator تمپلار, یه pipe زود هنگام برای نایت استاکر ,mekansm برای میرانا و Diffusal Blade و manta برای ناگا بدست اومد. با این ایتم‌های اصلی دیگه تو فایت‌ها دست پایین رو نداشتن و کم کم شروع کردن به اعمال فشار و در نهایت بازی رو بردن.

بازی چهارم

بازی چهارم فینال ESL Hamburg نمونه بسیار عالی از تاثیر یک ساپورت مناسب در بازیه. معمولا تو بازی های حرفه‌ای ساپورت و رومر اولین پیک‌ها رو به خودشون اختصاص میدن و هیرو های کرری رو اخر پیک میدن که دست حریف تو کانتر کردنشون بسته باشه. معمولا این کار وقتی انجام میشه که ایده شما اینه که با پیک های اخرتون هیرو های اون هارو کانتر کنین.
خب الزامی به این کار نیست خیلی از هیرو های ساپروت قابلیت بهم زدن نظم حریف در فای‌ها و خراب کردن نقشه‌هاشون رو دارن بدون اینکه به فارم و یا اسپیس خاصی نیاز داشته باشن.

درس ۴: پتانسیل پیک ساپورت درست!

توی این بازی، Gambit تصمیم گرفت که هیرو آفلینشون رو پیک اول بزنه و یکی از ساپورت‌هارو برای فاز دوم درفت باقی گذاشت. کاشف به عمل اومد که این یک انتخاب خیلی خوب بود از اونجایی دشمن یک پیک enigma در اولین فاز درفت داشت و Legion Commander و Night Stalker در فاز های بعدی درفت برداشت. Winter Wyvern انتخاب تیم gambit بود، انتخابی که همه ی هیرو های بالا رو با روش های مختلفی کانتر میکرد.
در برابر lc، وینتر خیلی خوبه. از اونجایی که میتونه با استفاده از Cold Embrace یارش رو توی دوئل سیو کنه.
آلتیمیتش هم در برابر ns فوق العاده هست. در شرایطی که ns از اولتش استفاده کرده باشه.ww میتونه اونو وقتی تیمش دارن عقب نشینی میکنن stun کنه. آخرین ولی نه کم اهمیت ترین winter’s curse در برابر انیگما که فوق العادست به این خاطر که این اسپل از BKB رد میشه. به این ترتیب Enigma مجبور به خرید BKB و Linken میشه اگر که بخواد از Black Hole استفاده کنه.

مترجم: Amir Masoud و Tyrael

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن