Dota 2تحلیل و آنالیز

ESL Hamburg و درس های که از فینال میتوان آموخت (قسمت چهارم)

در این مقاله مسابقات فینال ESL Hamburg را بین TNC Predator و Gambit Esports مرور خواهیم کرد و سعی امون اینکه چند درس ارزشمند رو از این مسابقات هیجان انگیز استخراج کنیم.

 ESL Hamburg
بازی پنجم

این آخرین بازی از این سری بازیهاست. پس هردو تیم همه کارتاشون رو روکردن. بازی ولی بسیار یک طرفه بود، به خاطر این کلک خیلی ساده:

درس ۵: قدرت هیروهای cheese در ESL Hamburg

<هیروی cheese معمولا به هیرویی می‌گن که ریسک زیادی توی پیک دادنش هست. یعنی اگر جواب بده تیم رو برنده می‌کنه و اگر هم نه منجر به باخت فجیعانه می‌شه. هیرو هایی مثل Huskar, Brood Mother, Meepo و در حال حاضر و با تغییرات پچ های اخیر alchemist از این دسته حساب میشن و عموما به خاطر همین ریسک زیادشون به عنوان پیک آخر پیک میشن>

این بازی یک مثال خیلی خوب برای نشون دادن اینکه چقدر یه هیروی ریسکی می‌تونه برای تیم حریف نابود کننده باشه. توی این مورد، TNC تصمیم گرفت که alchemist پیک کنه و معلوم شد که این یک پیک فوق العاده بود که در نهایت باعث شد اونا این سری از بازی‌ها رو ببرن.

خود هیرو به این علت پیک شد که تیم حریف هیچ هیرویی برای اذیت کردن توی فارم کردنش نداشت، به همین دلیل هم نتیجه یک radiance توی دقیقه ۱۰ بازی شد. تیم حریف تشکیل شده بود از Ember Spirit، Life Stealer، Kunkka، Lich و Grimstroke هیچ کدوم از این هیرو ها توانایی نابود کردن سریع تاور ها یا ورود تهاجمی به جنگل حریف یعنی جایی که alch فارم می‌کرد رو نداشتن. به همین خاطر اون این توانایی رو پیدا کرد که کاملا فارم کنه و به 1200 gold بر دقیقه توی بازی برسه.
برتری گلد alch تبدیل به آیتماش شد و در ترکیبش با درفت عالی‌ای که شامل هیلر های تانکی مثل undying و abaddon می‌شد، اونا تونستن با کمک armor reduction هیروی Bristelback روشان رو بگیرن و به شدت با استفاده از برتریشون توی net worth پوش بدن و پیروزی رو مطمئن به دست بیارن.

برای اطلاع درباره هر کدوم از قسمت های این موضوع میتوانید بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

قسمت اول: بازی اول فینال
قسمت دوم: بازی دوم فینال
قسمت سوم: بازی سوم و چهارم
قسمت چهارم: بازی پنجم

0

امتیاز کاربران: 3.7 ( 1 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن