Dota 2مقالاتمقالات آموزشیمقالات آموزشی

هیروی Ember Spirit کری که تبدیل به ساپورتر می‌شود.

ما قصد داریم این قسمت به نام هیروی Ember Spirit کری که تبدیل به ساپورتر می‌شود از سری Everything Can Work به اتمام برسونیم ( بحث برانگیزترین و مطمئناً ظریف ترین هیرو حاضر در این لیست ). برای استفاده کامل از نقاط قوت این هیرو بدون هیچ گونه اولویت گذاری برای فارم کردن، گیم پلی با این هیرو باید در سطح عالی باشه و حتی در این صورت، ما کاملاً مطمئن نیستیم که ارزشش رو داشته باشه. از نظر آماری … هیرو Ember Spirit در صحنه حرفه ای تا حدی محبوبیتشو از دست داده ولی این هیرو هنوز هم محبوبه، با موفقیت او نسبت به آنچه در پچ های قبلی بود، حرف بیشتری برای گفتن داره. در عین حال ، میزان وین ریت او در بالاترین سطح براکت بازی های پلیرهاست ک بسیار مناسب و معقوله : کمی بیشتر از 50٪ برای محبوب ترین هیرو در بازی های رنک Divine، برای این هیرو در این ماه نتیجه ی خوبیه. اما اگه این هیرو رو دقیق تر بررسی کنیم، اون در واقع در همه لین ها به جز لین مید میتونه خوب فایت کنه. اون نمیتونه ب عنوان کری یا افلینرخوب بازی کنه و از نظر آماری و منطقی، به نظر نمی رسه که ساپورتر خوبی هم باشه. با این حال ، برخی از تیم های حرفه ای سرشناس، این هیرو رو توی پوزیشن پنج (هارد ساپورت) آزمایش کردن و تا حدودی موفق بودن. بنابراین امروز ما درمورد Ember Spirit ساپورتر و یا اینکه اصلا ایده خوبیه صحبت نمیکنیم. وقتی ک یک ایده وحشتناک نیست و دلیلی برای اون وجود نداره و ما فقط به دنبال شرایط هستیم .

لین ها هنوز مهم هستند

چند پچ گذشته اهمیت لین ها در بازی را کمی کم رنگ کرده اند ولی آن ها هنوز هم بسیار مهم اند. در بین هیرو ها ember spirit اگر به عنوان ساپورت بازی کند به مشکل بر می خورد. اون مانند ogre magi و nyx assassin در ابتدای بازی از stat چندان جالبی برحوردار نیست و توانایی حرکت سریع مانند pangolier و earth spirit را هم ندارد و هم چنین به اندازه هیرویی مانند tusk قابلیت کشتن دشمن را نداره.
در عوض کاری که او می تواند انجام دهد این است که دائما دشمن را به اتک دادن و یا لول هایی که مانا کمی مصرف می‌کنند اذیت کند که بعد از ان کشتن حریف هم ممکن است اتفاق بیفتد. علت این که ایده ی ember spirit به عنوان ساپورت به وجود اومد در واقع اسپل اول این هیرو searing chains می باشد که در پچ های اخیر nerf شده است ولی هنوز هم می تواند کار آمد باشد به شرطی که هیرو carry یک هیرو با قابلیت کشتن دشمن باشد نه هیرویی که فقط میخواهد فارم کند.
هیرو هایی مانند bristleback با تنها ماندن در لین مشکل خاصی ندارند بنا بر این یک ساپورت که در لین ضعیف است مشکل خاصی برایشان به وجود نمی اورد. آن ها هم چنین از ابتدای بازی میتوانند تهدیدی برای دشمن باشند و قابلیت کشتن آن ها را دارند این قابلیت می تواند پتانسیل واقعیember را با استفاده از root های دارای رنج و دمیج زیاد را مشخص کند. فقط باید این combo را تکرار کنید تا زمانی که دشمن یا مجبور به عقب نشینی و خریدن regen بیشتر شود یا بمیرد.
البته این مسله روی کاغذ خیلی ساده تر از واقعیت است بیشتر offlaner ها در این پچ می توانند جلوی شما بایستند و بجنگند و بیشتر ساپورت ها نیز راهی برای گرفتن هیروهای سریع مانند ember دارند. پس در بیشتر گیم هایتان باید انتظار داشته باشید که لین را با ember ساپورت می‌بازید و باید در early game ایم باخت را جبران کنید.

بهتر شدن در اواسط بازی یا midgame:

هیروی Ember Spirit کری که تبدیل به ساپورتر می‌شود در Midgame وقتیه که در بازی میدرخشید و این راجع به تمام roleها صدق میکنه. مقدار 160 damage اضافه در اخرین حد از sleigh of fiest شوخی نیس و میتونه ساپورت ها رو خیلی خیلی سریع بکشه.(اشاره به ابیلیتی دوم) . این رو با یک ایتم معمولی blight stone یا orb of venom ترکیب کنین تا سود بیشتری ببرین. دوباره میگم،از لحاظ نظری نسبتا عالیه. هیروی ember spirit فقط به ابیلیتیهاش نیاز داره که به یک hero ترسناک در درگیری های تیمی تبدیل بشه و با کمک outpost ها و ایتم Tome of Knowledge میتونه به این هدف برسه، حتی اگه lane یا farm خوبی نداشته باشه. اگر توی fight ها یا درگیری های تیمی بتونین ساپورت های دشمن رو از بین ببرین و ب وسیله تاثیر rootتون(اشاره به searing chains ، ابیلیتی اول) برای kill های بعدی تمرکز و برنامه ریزی کنین نقش خودتون در درگیری ها ایفا کردین. دلیل اینکه چرا  death prophet (مهشید) به عنوان support عمل میکنه اینه که میتونه تمام کارهایی که گفتیم رو انجام بده بدون اینکه laneش رو از دست بده و ببازه. معمولا باختن lane ب معنی از دست دادن tower ها و احتمالا کم farm کردن carry میشه. ما انتظار داریم بازیکن های ember spirit حتی با مقدار پایین net worth حجم بالایی اشفتگی رو در دشمن ایجاد کنن (اتک ترید کنن) و قطعا غیر ممکن نیست.اما باید دقیقا بدونین که دارین چیکار میکنین در غیر این صورت شما دارین یه hero برای باخت انتخاب میکنین.

جمع بندی

Ember spirit ساپورت هیروئیه که ما در بازی های حرفه ای دیدیم که بازی شده ولی این به این معنی نیست که در هر حال ایده و انتخاب خوبی میتونه باشه برای بازی ها pubتون.مخصوصا بازی های solo Q.همونطور ک گفته شد راهنمایی هایی برای هر کدوم از ۵ پوزیشن وجود داره اما قطعا ما به یک ember spirit پلیر عالی ای نیاز داریم ک بتونه تمام مهارت یا skill هاش ۱۰۰٪ و بدون خطا استفاده کنه و فرار کنه و برای حمله بعدی اماده بشه.
بعضی neutral item هایی ک دراپ میشه هم به ember spirit ساپورت کمک میکنه:تقویت دمیج مجیکال از ایتم grow bow،تاثیر دمیج بر ثانیه از ایتم dragon scale یا کاهش armor و سرعت راه رفتن از ایتم orb of destruction روی چند دشمن خیلی فاکتور مهمی برای ember spirit در هر موقعیتی توی تیمه.اما به شدت غیر قابل اطمینانه.و زمانی که وارد pubs میشه،غیر قابل اطمینان بودن اسم بازیه.

منبع:Dotabuff

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن