Dota 2تحلیل و آنالیز

آیا بازی دوم در مقابل Evil Geniuses توسط VG واقعا throw شد؟

EG پس از شکست Bo3، توسط VG به lower bracket فرستاده شد. حتی اگر EG برنده بازی دوم شد، Vici Gaming با throw بهشون تقدیم کردن؛ اما حقیقت اینه كه Evil Geniuses در شرایطی تحت فشار زیاد، بازی Vici رو از بین برد. در اینجا تجزیه و تحلیل چگونگی کامبک EG رو بخونید.

تجزیه و تحلیل درفت:

Evil Geniuses
Match ID: 5120513349

برخی از پیک‌های بازی در مسابقات حال حاضر معمولی نبود، به عنوان مثال: Pudge، Venomancer به عنوان یک ساپورت. Arteezy هیروی Void برداشت، هیروی راحتی که بعداً در بازی بعدی بن شد. زیرا این هیرو باعث دردسرهای زیادی برای Vici Gaming شد.

Evil Geniuses
Draft Advantage تیم EG حدود 55%

EG در split push کردن، mobility و initiat و دفاع کردن از مزایای خوبی برخوردار بود در حالی که Vici Gaming در healing، دمج کلیک راستی، push کردن، durability (ماندگاری) و disability (دیزیبل کردن) دارای مزیت خوبی بود. Evil Geniuses لیچ را در ترکیب با Grimstroke انتخاب کرد که در زدن دمج‌های بالا بسیار کارآمد بودن. این درفت تفاوت زیادی نداشته و برای هر دو تیم امکان پیروزی در بازی وجود داشت. همه اینها به اجرا و مدیریت فشار بستگی داشت.

تغییر Evil Geniuses در بازی:

Vici Gaming با 20،000 تا Networth که داشت تصمیم گرفتن تاورهای 3 رو بگیرن. Pudge که در پوزیشن سه بازی کرده بود مرده بود و Faceless Void در دوردست فارم می‌کرد اما ناگهان Pudge بای-بک کرد و هر دو تیم تصمیم گرفتن به تیم فایت برن. Vici شانس عقب افتادن رو داشت اما اونا به این دلیل که مزیت بزرگی در بازی داشتن، فکر کردن می تونن در این نبرد پیروز بشن، اما نشدن. بیشتر game-play شجاعانه Void بود که به Evil Geniuses کمک کرد تا حمله Vici Gaming رو مدیریت کنه. خیلی از بازیکنا می خواستن بعد از Chronosphere فِیل شده به عقب برگردن، اما اون این کار رو نکرد. Vici Gaming در این فایت 4 هیرو از دست داده بود و باعث شده بود که Pudge و Grimstroke بای-بک کنن.

حرکتی که throw تلقی شد:

پس از درگیری در بیس Dire ،تیم Evil Geniuses برای کشتن Roshan رفت و Vici Gaming تصمیم به بای-بک همه 4 هیروی مرده برای فایت بر سر Aegis ، Cheese و Refresher Shard گرفتن. اگر Vici Gaming به EG اجازه می داد تا اون آیتم‌ها رو از Roshan بگیرن، این برای اونا بسیار خطرناک بود. احتمال دیگه که با بای-بک 2 نفر از 4 هیرو فقط برای ترسوندن EG ناموفق بود چرا که Ember، Pudge و Void روشهای موثری برای گرفتن ( catch ) سریع و کشتن داشتن.

یکی دیگر از گزینه های مهم برای Vici، سیو کردن بای-بک ها بود و اجازه می‌داد تا Void بتونه Cheese و Refresher Shard رو بگیره و با 2 کرنو روبرو بشن. مهمتر از اون، Void و Ember دارای بای-بک تکنیکال هستن، بنابراین باید مجبور می‌شن سه بار HP اونو تموم کنن! این کاری خطرناک بود، از این رو استراتژی Vici Gaming برای بای-بک در مورد هر 4 هیرو ایده آل بود زیرا Void کرنو کمتر از 60 ثانیه داشت و اونا آیتم‌های خوبی داشتن و می تونستن فایت رو برگردونن.

دلیل پیروزی Evil Geniuses این بود که اونا تصمیم غیرمنتظره ای برای فایت، گرفتن. حتی اگر اونا دارای کرونو Void نباشن. اجرای شجاعانه‌ و هوشمندانه‌ای بود زیرا فهمیدن که در واقع می تونن در این فایت پیروز بشن. اکثر تیم ها منتظر کرونو Void هستن. از این رو ثابت کرد که این یک throw توسط Vici Gaming نیست بلکه یک تصمیم نبوغ آمیز از طرف Evil Geniuses بود.

نکات برجسته لحظات آخر Evil Geniuses

ویدیو توییتر
بدترین یک دقیقه برای VG
سقوط نتورث تیم VG

نکته‌ای برای دوستان:

Buyback گرانبهاست و Cheese، Aegis و Refresher Shard نیز بسیار ارزشمند هستن. تصمیم برای جنگیدن به عنوان تیم هنوز یک تصمیم جمعیست و حتی اگر هم شکست بخوره نباید مورد انتقاد قرار بگیره. هرگز از تصمیم تهاجمی برای بای-بک‌ای که به شکست تبدیل شده، دلسرد نشید. مهمترین هدف بازی فکر کردن، برنامه ریزی و اجرای تیمی است. حتی اگر Vici Gaming این مسابقه رو از دست داد، اونا در بازی بعدی بهتر شدن و EG رو نابود کردند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن