Dota 2مقالاتمقالات آموزشی

معرفی بازی دوتا پوزیشن کری قسمت اول

دنیا در حال گذر دوران بی سابقه ای است، همه انسان ها تشویق می‌شوند که در داخل خانه هایشان بمانند . پس اگر شما فکر اینو دارید که دوتا2 رو شروع کنید ( بازی که در طول تاریخ بیشترین جایزه مسابقات رو داشته )، حالا وقتشه معرفی پوزیشن کری! در این مقاله ، قراره که ما رول های مختلف دوتا۲ رو به شما تازه واردا معرفی کنیم که وقتی این بازی رو انجام میدید احساس خوبی داشته باشید .

پوزیشن 1 یا پوزیشن کری

کری، رولی که ستاره تیم هستش. کری به خاطر این کری گفته میشه ک بازی رو تا جایی باید حمل ( معنی کلمه Carry در اصل حمل کردن است ) کنه که تیمشون برنده شه .این به این معنیه که شما تیم رو کنترل کنید و همراهیشون کنید تا اینکه ancient حریف رو بزنید و ببرید .

البته هر رول به یک اندازه ای مهم هست ولی مهمترین نقش رو کری داره. رول های دوتا از ۱ تا ۵ گفته میشه و اهمیت فارمشون به عدد رولشون بستگی داره و نوع بازیشون رو مشخص میکنه. کری یا پوزیشن یک بیشترین اهمیت فارم رو در کل تیم داره. به این معنیست که کل تیم باید با کری همکاری کنند تا مطمئن بشوند که کری تیم به اندازه کافی فارم کرده باشه.

فارم کردن به معنی کشتن کریپ ها برای جمع آوری گلد هستش . گلد چیز مهمی هستش، چونکه چیزیه که شما باهاش آیتم می‌خرید و ایتم ها در دوتا بسیار تاثیر گذارند . هر چه آیتم های مفیدتر و بهتری داشته باشید، تاثیر بیشتری در بازی می‌تونید بگذارید، که به شما در بردن گیم کمک میکنه .

آیتم هایی که پوزیشن کری‌ها بیشتر میخرند به عنوان آیتم های ( راست کلیکی ) شناخته میشوند . این آیتم ها قدرت هیرو رو افزیش می‌دهند و این به این معنی است که شما می‌توانید هیروهای دشمن رو بکشید و یا ساختمان (Building) های دشمن رو راحت‌تر نابود کنید. نابود کردن ساختمان های دشمن کاری است که شما باید برای بردن گیم انجام بدید و کشتن هیرو (Hero) های دشمن راهی است که تضمین می‌کند مانعی برای نابودی ساختمان ها وجود ندارد.

البته ، همه بازیکنان آیتمی که بخواهند رو می‌تونند بخرند، اما از بقیه رول ها انتظار می‌رود که ایتم هایی بیارن که پوزیشن کری بازی بتونه به اندازه ای که ممکنه قوی بشه.

در اصل، بیشترین انتظاری که از پوزیشن کری‌ها می‌رود این است که تا حد ممکن فارم کنند، حتی اگر تیم شما در حال مردن در فایت هاست، اونها ( بقیه رول ها ) هنوز خوشحال می‌مانند ( این خصوصیات برای بازیکنانی که بازی رو به خوبی میشناسند صدق میکنه ) که شما دارین توی جنگل فارم می‌کنند چونکه فارم کردن کری یکی از شرایطی است که بازی رو می‌تونید ببرید. البته این حرف همیشه و همه جا صدق نمی‌کنه باید به موقع شما به تیم محلق بشید و در تیم فایت ها کمک کنید که این که چه موقع جوین بشید به تجربه، استراتژی تیم، قدرت و تاثیر گذاری شما بستگی دارد.

بالانس بین فارم کردن و فایت دادن

در واقع یک بالانس ظریفی بین فارم کردن و فایت دادن در پوزیشن کری وجود داره. بیشتر از زمانی که شما برای لست هیت کردن میزارید، پیدا کردن بالانس بین مکان و زمان فارم کردن است، و کجا و کی فایت دادن است، این ها چند تا از سختترین موضوعات برای کرری هاست.

پیدا کردن این بالانس ها خیلی مهم هستند چونکه شما نمی‌تونید در زمانی که ancient شما در حال نابودی است به فارم کردنتون در جنگل ادامه بدید. در واقع این یک مهارت فوق العاده پیچیده است که تنها با تجربه به دست می اید.

هر هیرو یک بالانس مناسب برای خودش رو داره که باید با تجربه پیداش کنید. یک هیرویی مثل naga siren ، ناگا در بیشتر مواقع به فایت ها اهمیت نمی‌دهد و فقط روی فارم کردن دقت می‌کند و یا یک هیرویی مثل anti mage، آنتی میج هم هیرویی مثل naga است و بدون ایتم هیچ سودی در فایت ها ندارد و یا یک هیرو مثل faceless void، این هیرو توانایی این رو داره که از وقتی که لول ۶ شد، به فایت ها بپیونده، چون که لول ۶ این هیرو یکی از بهترین لول ها برای تیم فایت است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن