Dota 2مقالاتمقالات آموزشیمقالات آموزشی

معرفی رول‌های دوتا2 Mid قسمت دوم

در ادامه مجموعه آموزش‌های این بازی یعنی معرفی رول‌های دوتا2 Mid قسمت دوم با هدف کمک کردن به بازیکنان جدید برای درک بیشتر از بازی در خدمت شما هستیم.

اوایل بازی early game :

برای بازیکنان midlane اوایل بازی از دقیقه ۰تا ۵ یا ۰ تا ۱۰ محسوب میشه. در طول این مدت شما در یک فایت با midlane دشمن هستید. این مدت خیلی زمان پر تنشیه چون هر last hit (کشتن کریپ) یا deny کفه ترازو رو به نفع هر کدوم از دو طرف تغییر میده. در این مرحله از بازی، شما باید کاملا روی بالا بردن تعداد last hit و deny خودتون تمرکز کنین. ممکنه تیمتون بمیرن یا توی درگیری باشن اما شما کار زیادی نمیتونین بکنین. معمولا موندن در lane بهترین کاریه که میتونین انجام بدین. اگر همه چیز براتون خوب بود و شما خوب last hit و deny می‌گرفتین و حتی دشمن هم کشتین پس عالیه ادامه بدین. اما اگر اوضاع خوب پیش نمیرفت، بهتره که عقب نشینی کنین توی جنگل و اونجا farm کنین. هر چند که دشمن lane ازاد و راحتی می‌گیره اما اینجوری حداقل بهش kill نمیدین و وقتتون هدر نمیدین.با این کار شما میتونین با امنیت farm کنین و یکی از ساپورتا ممکنه بتونه بیاد midlane و یه مقدار XP و Last hit و deny بگیره

اواسط بازی mid game

بسته به بازی، mid game از دقیقه ۵ الی ۲۰ یا ۱۰ الی ۳۰ گفته میشه.به عنوان بازیکن midlane،نقش شما در این زمان مشابه carry است. شما باید یه تعادل بین درگیری و فارم کردن ایجاد کنین. میخواین فارمتون بالا ببرین اما از طرفی هم میخواین با تیمتون هم بازی سازی یا همکاری کنین بخاطر اینکه یک lane برای خودتون داشتین در وضعیت بهتری قرار دارین.
در بعضی از بازی ها هر دو تیم ممکنه فقط farm کنن و هیچوقت درگیر نشن و در بعضی از بازی ها ممکنه یکسره درگیری باشه. این تنها بستگی به hero های دو طرف داره که تصمیم بگیرن کدوم یکی ازین راه ها بهترین کار برای تموم کردن و بردن بازیه. مثلا، ممکنه تیم شما فاقد یک carry قوی برای اواخر بازی باشه در صورتی که تیم دشمن یه carry عالی برای اواخر بازی داره. به همین خاطر،بهترین کار اینه که دشمن رو ‌مجبور به درگیری کنین و lane ها رو push بدین و عرصه رو براشون تنگ کنین. چرا که دشمنتون میخواد تا mid game باشه تا farm کنه و از late game استفاده کنه. اگر تیمتون تصمیم گرفت ک بذاره این کار انجام بشه و‌ خودشونم farm کردن، احتمالا بازی رو در late game میبازین.

Late game اواخر بازی

در این مرحله ، همه دارن برای تموم کردن بازی اماده میشن.
Laning(همکاری دو هیرو در lane برای last hit,deny,و یا کشتن حریف)یک تفکر غالب در اوایل بازیه،در اواخر بازی یا late game پوزیشن های عددی مهمتره. شما پوزیشن ۲ هستید. بنابراین اساسا اولویت farm شما بالاترین در تیمتون هست. بنابراین شما نیاز دارین که farmتون بالا ببرین و ایتمهای بیشتری بخرین اما مهمتر از اون،شما باید با تیمتون هماهنگ بشین که تیم از بین نره و بازی های برنده و برتر رو ایجاد کنین. Late game مرحله ای از بازی که به عنوان بازیکن midlane از شما انتظار میره که مثل carry حضور داشته باشین و اصطلاحا online باشین. اینجا شما ستاره بازی هستین یا حداقل این چیزیه که فرض میشد دارین کاری براش انجام میدین.

در یک کلام معرفی رول‌های دوتا2 Mid قسمت دوم

رول مید یکی از مهمترین رول‌های تیم است. اگر لاین خود را برنده بشید، تیم شما باید در match up دیگر برنده باشد، اگر باخت باشید، یک لاین عقب هستید.
این رول باید فرمان بازی را بدست گیرد و سرعت را تنظیم کند. شما باید نقشه را کنترل کنید و دشمن را با تیم خود خفه کنید، در حالی که برای بازی لیت گیم نیز  فارم می کنید.
بازی Mid نیز بسیار سخت است. شما باید در زمان بندی لست هیت (کشتن یونیت) خود شگفت انگیز باشید زیرا میدلین دشمن می خواهد آخرین ضربه ممکن را  Deny کند و شما هم می خواهید همان کار را انجام دهید.
افکار بقیه درباره میدلین چیست؟ چگونه یک بازیکن جدید می تواند تاپسون بعدی شود؟

0%

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن