Dota 2مصاحبه

K1 : هدف هرگز نباید برای تیم تغییر کنه، فقط باید اونو به صورت بازی انجام بدید

اولین دوره میجور، همه چیز را برای beastcoast خوب پیش نرفت، که توسط پنج بازیکن آمریکای جنوبی که در TI9 به 8 تیم برتر رسیدن. این پنج نفر برای اولین بار Majestic Esports به Team Anvorgesa و در TI با Infamous و حالا با beastcoast هستن.
یووهی زو در روز استراحت مسابقات میجور، در مورد شروع سخت در گروهی دشوار در مرحله گروهی و نحوه برخورد اونا به مسابقات به طور کلی، با “K1” گفتگو کرد. نظرش درباره کل تورنمنت، درباره منطقه SA و شرایط تیم اگر چیزی بعد از اینکه K1 و تیمش در The International 2019 به جمع 8 تیم برتر رسیدن. تغییر کرده است صحبت کرد.

فواید مطلب :

  • فهم اوضاع منطقه SA
  • تفاوت تیم beastcoast با سایر تیم ها
  • اوضاع تیم از لحاظ بوت کمپ
  • دلیل انتخاب هیروهای متفاوت برای K1

سلام K1 ، بازگشت خوبی رو از طریق lower bracket در Major داشتید، بهتون تبریگ میگم. می دونم سفرتون رو به اینجا با آنفولانزای بدی شروع کردید، حالا حالتون خوبه؟

بعضی از بازیکنانمون هنوز احساس بدی دارن، اما این بهانه‌ای برای از دست دادن بازی‌ها نیست. ما در روز اول هر مسابقات عملکرد بدی داریم، نمیدونم چرا، این فقط چیزیه که همیشه برای ما اتفاق می‌افته، اما ما در تلاشیم تا اونو اصلاح کنیم.

مصاحبه رسمی تیم شما رو برای MDL دیدم، که قبل از شروع مسابقات ضبط شده بود و قبل از اینکه همه‌ی شما تجربه بیمارستان رو داشته باشید. توی مصاحبه، شما گفتید که هدف در اینجا بردن جایزه به خونه است. بعد از اینکه دیدید که چطوری این مسابقات برای همه در مرحله گروهی برگزار شد، آیا اون هدف رو تغییر دادید؟

هدف هرگز نباید برای تیم تغییر کنه، فقط باید اونو به صورت بازی انجام بدید، با آنچه که دیگران بازی می‌کنن تطبیق بدید و بفهمید که چگونه با آموختن از اشتباهات خود می تونید برای رسیدن به هدف به اون نزدیک بشید.

شما یکی از معدود تیم‌هایی هستید که پس از TI9، هیچ تغییری در روستر ایجاد نکرده‌اید. آیا می تونید درباره آنچه در این تیم بسیار ویژه است صحبت کنید، آیا شما در خارج از بازی نیز واقعاً دوستان خوبی هستید، چطوری تونستید در تمام اوقات سخت که سازمانی نداشتید در کنار هم بمونید؟

من فکر می‌کنم ما تیمی کاملاً بی نظیر برای (کشور) پرو هستیم، چرا که ما واقعاً دوستان نزدیکیم و این به ما کمک می‌کنه حتی بعد از باخت مثبت بمونیم. در حالی که بعضی از تیم های دیگه (کشور) پرو، اگر یک بازیو از دست بِدن، فقط برای یک روز کلا چیزی بهم نمیگن و روز بعدی بدنبال مقصر، بین یکی از اعضای خود هستن. ما اینطوری نیستیم، ما بعد از شکست، همه افسرده نمیشیم و انگشت (اتهام) نمی زنیم، ما به عنوان تیم از هر بازی که بازی می کنیم با هم یاد می گیریم.

درست وقتی فکر می‌کردیم که 8 تیم برتر شدن شما در TI9 یک افزایش واقعی برای صحنه SA میشه، دیدیم که چندین سازمان تیم‌های خود را رها می‌کنن. paiN Gaming به تازگی منحل شد (دوباره تیم جدید رو تشکیل دادن)، SG-esports متأسفانه تیم Dota 2 خود را تعطیل کرد، K1 شما با یک شرکت NA قرارداد بستید، بنابراین تصمیم شما در مورد نحوه توسعه صحنه SA چیه، آیا هنوز مسیری طولانی برای حرفه ای شدن صحنه در آمریکای جنوبی وتبدیل شدن به یک صعنت سودآور است؟

من فکر نمی کنم این یک مشکل سازمانی باشه که باعث میشه این تیم ها منحل بشن. همانطور که گفتم، من واقعاً معتقدم که ما ویژه و خوش شانس هستیم که چنین دوستان خوبی هستیم. اکثر تیم های SA مجبورن با مشکلات و چیزای زیادی سر و کار داشته باشن، بازیکنان اغلب با هم موافق نیستن، اونا توی یک جبهه نیستن، بنابراین تمام کاری که اونا انجام میدن اینه که برای انتخابی صعود کنند و بلافاصله منحل بشن. پس از تشکیل روستر دیگه، این چرخه ادامه پیدا می‌کنه.

با این حال، من میگم که صحنه حرفه ای در پرو، حداقل، کم کم داره رشد میکنه، اما بازیکنان هنوز هم باید از والدین خود که نمی خوان اونا به صورت حرفه ای بازی کنن، بازی کردن خود رو مخفی کنن. K1 در همین وضعیت قرار داشت، والدینم از من می‌خواستن که به درس خوندنم توجه کنم.

بیایید به این میجور برگردیم. طرف مقابل شما iG که یک matchup جالبه. آیا K1 شما حاضرید به Emo اجازه بدید که Invoker بازی کنه، آیا فکر می‌کنید اونو کانتر کنید، یا اینکه اون مثل تو با هیرو Wraith King با اون هیرو خیلی خوب بازی میکنه؟

من فکر می کنم هر بازیکنی رو میشه با قهرمانان اختصاصیش شکست داد، حتی Wraith King که K1 بازی میکنه هم قابل کانتر و شکسته، یا Invoker Emo. تصمیم این با کاپیتانه که آیا اون می خواد در مقابل Invoker Emo بازی کنیم یا نه. من فقط اونجا میشینم و Dota بازی می‌کنم.

K1 جزو معدود کسایی هستی که همیشه با پیک‌های خود غافلگیر میکنی، Clockwerk بازی می کنی وقتی کسی این کار رو نمی‌کرد، شما Tinker رو دوباره به میدلین آوردید، شما این لاین رو agro و بی‌محابا با Alchemist بازی می‌کنید، حتی بدون داشتن ES با Morphling بازی می‌کنید، بنابراین سؤال من اینه: چگونه با این ایده ها کنار می‌آیید؟ آیا شما در کنار هم تمرین زیادی می‌کنید یا pub بازی می‌کنید و این دیوانه‌بازی‌ها رو از آنجا می گیرید و اونا را برای بازی های حرفه‌ای تطبیق میدید؟

مسئله اینه که ما هنوز یک بوت کمپ نداریم و ما واقعاً برای Major تمرین نکردیم ، منظورم اینه که ما اصلاً تمرین نکرده‌ایم. اما ما به این عادت کرده‌ایم و به همین دلیله که گاهی اوقات در طول درفت یکی از ما فقط ایده‌هایی مانند Clockwerk و لست پیک Tinker میده. ما فقط با آنچه احساس می کنیم کار می‌کنه، پیش می‌رویم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن