Dota 2مصاحبهمقالات

Korb3n و چگونگی ساخت تیم Spirit قسمت 1

یک سال پیش، تگ Yellow Submarine در صحنه CIS احیا شد. پس از اولین موفقیت ها، بچه ها توسط سازمان Team Spirit به خدمت گرفته شدند. حالا این تیم (با حداقل تغییرات) به International 10 میره. خیلیا در مورد چگونگی جمع شدن روستر صحبت کردن، اما بهترین داستان این تیم رو تنها کسی میتونه بگه که اونا رو گرد هم جمع کرده. اون کسی نیست جز Korb3n . اون به شدت تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفت، اما گفتگو با Velheor به بازگشت او به Dota کمک کرد.

اسلحه ی خودتون رو بیرون به کشید.

پس از ترک تیم HR، اساساً فهمیدم که بعیدئه که پیشنهادی داشته باشم، چرا که “برای سازمان کار می‎‌کردم نه برای پلیرها. برای اینکه فراموش نشم با وجود اینکه دلقک، استریمر و یا پلیر حرفه ای نیستم چی کار باید می‌‌کردم؟ وقتشه که سلاح خودمو بیرون بکشم و شروع به تیراندازی کردم درست در بهترین زمان از لحاظ سوشال نتورک بود.

همونطور که میدونید، تغییر زمینه های فعالیت در 20 یا 25 سالگی بسیار آسونه. در سن 30 سالگی، همه چیز پیچیده تر خواهد شد. اول سعی کردم ایده تجاری خودمو رو به اشتراک بزارم با هزاران نفر ملاقات کردم ولی بخاطر کرونا همه چیز منتفی شد.
من در مورد کار در eSports برای کسی نامه ننوشته ام، فکر می کنم اگر شما متخصص خوبی باشید، اونا برای شما نامه می نویسند و اگر ننوشتن، شما به اندازه کافی خوب نیستید. در واقع، این یک تصور غلط هستش.

در اوایل ماه ژوئن، من به Velheor نوشتم که در جزیره واسیلیفسکی نشسته ام، دوست دارم همدیگر رو ببینیم. اون منو به محل خودش دعوت کرد و در حالی که ما قلیان می کشیدیم و در مورد صحنه CIS بحث می کردیم، ایده رو با من به اشتراک گذاشت. از اونجایی که تا حالا من خودم برای هیچکس نامه ننوشته ام، حتما من باهوش ترین فرد نیستم. من کاملاً نمیدونستم که باید به چه کسی بنویسم، چرا که بعد از وضعیت HR به وضوح فهمیدم که تعامل با مدیر بسیار مهم هستش، اگر اون در اونجا نباشه، این ی جور اتلاف وقت هستش و مورد بعدی بهترین “مورد” نیست بر اساس سوابق کاری در CIS، تنها یک نفر وجود داشت که من بهش احترام می گذاشتم ، اما سابقه روابط ما از سال 2015 خراب شده بود و در طول این 5 سال او چندین بار در دوره های مختلف برای کار با من تماس گرفت و من اشتباه کردم، بی احترامی کردم که غیر قابل قبول بود. یا کاری میکنم یا یک مدرک جوشکاری بین المللی میگیرم برای کار به کانادا سفر میکنم.

Korb3n

پیدا کردن مربی و شروع نامه زدن برای ساختن تیم

من ( Korb3n ) اولین نفر سراغ Silent رفتم و معتقد بودم که می تونه یک مربی عالی بشه. به مدیرعامل Team Spirit نامه نوشتم. چنان انرژی داشتم که به آنچه در صحنه CIS اتفاق می افتاد نگاه کردم و به او پیشنهاد کردم قبل از اولین نتایج روستری که جمع می کنم همه اینها رو بدون دستمزد اوکی میکنم. اون بلافاصله پیشنهاد من رو برای کار بدون دستمزد رد کرد و گفت که پیشنهاد من رو بررسی خواهد کرد اما با حقوق و یک دوره آزمایشی، دو تاریخ رو نام برد که یکی از اونا در پایان تابستان و دیگری در پاییز بود. پیش خودم گفتم اگر اونا پلیرای جدید رو با پلیرهای خودشون ترکیب کنن چی دیگه نیازی به من ندارن.

سرنوشت تصمیم گرفت که ما در تابستان با اسپریت تماس بگیریم، مدیر با من مصاحبه ای انجام داد. روز بعد، به من اطلاع داد که موافقم، تاریخ دوره آزمایشی و پاداش رو مشخص کرد. درباره اتفاقات روی صحنه بحث کردیم، تبادل تجربیات کردیم و برنامه ای ساختیم. اون به من گفت كه چطور روستر جديد را ميخواد و با معرفي من ( Korb3n ) به منیجر دوم، DKLana، گفت که چی مي خواد و چه ساختاري رو در باشگاه بسازیم.

ما در اواخر ماه ژوئیه شروع به کار کردیم. صادقانه بگم، کمی حق با من بود. دقیقاً یک سال بود که Dota رو تماشا نمی کردم ، چرا که با کار در “کارخانه” دنبال کردن دقیق Dota غیرممکنه، علاوه بر این، به عنوان یک متخصص شکست به معنی یک تاج گل بر روی سنگ قبرم بود.
نیکیتا مدیر عامل اسپریت همه فرصت ها رو به من داد و به زور تو کارها دخالت نکرد. حرف من آخرین حرف بود، در حالی که اون دوتا رو کاملاً می فهمید و یک تجربه عالی در پشت سر خودش داشت و یک تیم عالی CS:GO رو از اول ساخته بود، بنابراین جلسات برنامه ریزی ما (من ، مدیر عامل و DKLana) از نظر سایر بردارها، دیدگاهها و مثالها چیزهای زیادی به من یاد دادند. این فضای خیلی خوب بود، اون چه که فکر می کردم لازم بود، بدون تحمیل پلیری، بدون محدودیت بودجه، در حالی که بازخورد خوبی گرفتم، انجام دادم.

داستان نحوه ی ساخت تیم اسپریت توسط Korb3n  ادامه داره.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن