Dota 2مقالات آموزشی

MAGE SLAYER دست کم گرفته شده یا نیاز به باف؟

بررسی آیتم های  مثل MAGE SLAYER توی دوتا به مراتب سخت تر از مقایسه عملکرد هیروهاست. برای هیرو ها فقط کافیه به وین ریتشون در رنک های مختلف نگاه کنیم و همچنین در کنار میزان محبوبیتشون میتونیم با یک دید کلی بفهمیم چطوری در متای فعلی جای گرفته ان. در مورد آیتم ها اما وضعیت سخت‌تره. امروز ما میخوایم با ابزار های محدودمون بفهمیم چرا MAGE SLAYER علی رغم قدرتش مورد بی توجهی قرار گرفته.

آیتم بندی اخر بازی

آیتم هایی که در بیلد در اخر بازی هستش خیلی مهمه  هستن چرا که با فروش و جایگزینی آیتم های وسط گیم باعث کاهش وین ریت آیتم های حیاتی وسط بازی میشن و با آیتم های آخر بازی معمولا جایگزین میشن. به عنوان مثال آیتم درام که در چندسال پیش جزو محبوبترین ایتم ها بین بازیکنان بود اما الان وین ریتی زیر ۵۰ درصد داره و بازیکنهای برنده خیلی ساده اونو در آخر بازی جایگزین میکنن.اما خب نمی شه بی گدار به آب زد. برای مقایسه MAGE SLAYER به عنوان آیتم اخر بازی باید اونو با آیتم های هم ترازش در اخر بازی بسنجیم.

این ماه MAGE SLAYER  به عنوان آیتم اخر بازی وین ریتی در حدود ۵۶ درصد داشته. حدود ۳۲۵۰ گلد میخواد و بخاطر همین آیتم های زیادی توی رنجش هست. حدود ۲۱ آیتم شمردیم که با ترکیب آیتم های سبک درست میشن مثل ویچ بلید، میل استورم، ایول سپتر، کایا،سنج،یاشا و بتل فیوری.این ۸ آیتم وین ریت بالاتری نسبت به سایر آیتم ها در اخر بازی دارند.

۸۵۰ گلد گرونتر و یکم قویتر از سنج و یاشا و کایا و مشتقاتشون در حدود ۵۸ درصد وین ریت دارند‌. سنج و یاشا رقیب های سرسختتری برای گرفتن یک اسلات از میج اسلیرند. اگرچه در برخی بازی ها جفتشون ارزش خریدن رو دارند.

آیتم های تیم فایتی مثل پایپ و کریمسون هم وین ریتی در حدود ۵۸ درصد دارند. این آیتم ها در بازی درست و در زمان درست میتونن کارآمدی بالایی نشون بدند. پایپ به تنهایی ۲۰۰۰ تا اچ پی برای تیمیتونه.

لوتوس ارب هنوز که هنوزه یک از بهترین ایتم های تدافعیه اونم با وی ریت ۶۰ درصد در اخر بازی. واقعا تو اخر بازی محشره. معمولا هم توسط ساپورت ها خریداری میشه خصوصا که ساپورتی که میتونه ۴۰۰۰ تاگلد جمع کنه حتما تیمش وضعش عالیه.

ایون دیسک و سولار دو آیتمی اند که میج اسلیر رو براحتی پشت سر میزارند خصوصا که گلد کمتری میخوان. ایون حسابی ترکونده و وین ریت ۵۹ درصدی داره و سولار هم این ماه ۰.۱ درصد از میج جلو تره.

از نظر استت میج اسلیر واقعا خوبه. از بتل فیوری و دیفیوز در اخر بازی جلوتره و همچنین از دزولیتور و هون هلبرد و اورکید هم جلوتره.

معمولا به خاطر محبوبیت پایین و خریداری شدنش توسط افراد کاربلدتر، وین ریت بالا تری داره. همین دلیلیه که چرا میج اسلیر خوبه و ارزش داره. فقط لازمه که بدونیم در چه سبک بازی هایی کاربرد داره‌ با اسم میج اسلیر این دیدگاه به ذهن میاد که آیتمیه ضد مجیکر ها. هیروهایی مثل زئوس، کویین ، اینوکر، اسکای. با اینکه این آیتم جلوشون خوبه اما بهترین نیست.
مشکل میج اسلیر در مقابله با هیروهای مجیکر اونجاست که یک پلیر مجیکر خوب اجازه نمی ده که تا قبل از اینکه بهش برسید لول هاش رو نزده باشه. اونها دنبال اینن که فقط در یک مدت زمان کوتاه لولهاشون رو روتون بزنن و توی سایه ها پنهان بشن.
حتی بعد از اینکه بگیریدشون هم بازم از میج اسلیر کار زیادی از پیش نمیبره: دمیجی که باید میزده رو زده و دیگه دیبافش در این مرحله بی استفاده است.

به این معنی نیست که آیتم بدرد نمیخوره بلکه در این پچ با محبوب شدن هیروهایی مثل لشراک، بریستل،نکرو، تیمبر و … که مجبورند علی رغم مجیک بودنشون توی صورت حریف باشند حسابی از میج اسلیر آسیب میبینند.

طبیعیه که مجیک رزیستش خیلی جلوی بریستل یا تیمیر جواب نیست. چرا که دمیج اصلی شون پیور و فیزیکه اما بازم آیتمش می ارزه. مثلا وقتی قرارهاز از کویل اسپری بریستل ۵۵۰ تا بخوری بجاش ۳۵۰ میخوری یا جلوی تیمبر کمتر از ۱۵۰ تا نوک میخوری. بی شوخی!

جلوی یکی مثل لشراک این آیتم حتی بهتر هم میشه. با حتی داشتن تلنت لول ۲۰ با دیبافش لشراک با هر پالس میتونه حدود ۱۵۵ تا دمیج بزنه بدون کاهش. یک هیرو با میج اسلیر در حدود ۸۵ دمیج به ازای هر ثانیه میزنه که قابل مدیریته. از همه مهمتر با اینکار میتونه جون ساپورتهاش رو نجات بده.

به نظر ما علت عدم محبوبیتش اسم نادرستشه که باید به اسم “هیروی جلودار با استقامت بالا و دمیج زن با توانایی کاهنده” تغییر کنه. یکم پر و پیمونه ولی خب حداقل توصیف درستی ارائه میده که شاید به محبوبیتش کمک کنه.
منبع: دوتاباف

نظر شما چیه؟تونستیم بهتون ثابت کنیم این آیتم با ارزشه یا هنوز معتقدین باید بازم باف بشه؟نظراتتون رو در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن