Dota 2مقالات آموزشی

phoenix هنوزم خوبه

phoenix طی چند پچ اخیر چندین نرف شد. از بیس دمیج، استرنج و اینتلجنسش کم شده و کولدان بیشتری به Sun Ray اون دادن و از طرفی مانای مورد نیاز Fire Spirits بیشتر شد. به طور کلی، این هیرو نرف شدیدی خورد، اما در واقع، این هیرو همچنان یکی از ساپورت‌های خوب در متای فعلی بازیست.
با اینکه ابیلیتی Fire Spirits بارها ضعیف شد ولی هنوز هم در لول ۳ و رو به بالا خیلی موثر است با اینکه مانای مورد نیاز در همه لول ها به ۱۲۰ افزایش پیدا کرد ولی بازم از موثر بودنش چیزی کم نشد. هنوز هم میتونید با این ابیلیتی فشار‌ خیلی زیادی رو توی لین وارد کنید و راحت کریپ رنج رو deny کنید چون در لول ۱ میتواند ۸۰ اتک اسپید حریف را کم کند. این ابیلیتی در لول ۲ میتونه ۵۶۰ دمیج در ۱۶ ثانیه وارد کنه. بنابراین phoenix باید این ابیلیتی را با دقت بیشتر و حساب‌شده تر استفاده کنه تا بیشترین استفاده را بتونه ببره.این اسکیل حتی قوی‌تر شده به خصوص در مقابل هیروهای melee که سرعت و فارم پایین تری دارند مانند spectre و void و sven. اکثر هیرو های‌ هاردکری جلوی فونیکس در lane مشکل زیادی دارند چون این هیرو می‌تونه به وسیله fire spirit کریپ رنج رو دینای کنه و هم‌چنین هیرو رو اذیت کنه. توی تیم فایت هم خیلی قویه.

هرچه گیم بیشتر به late بکشه بازی بیشتر به تیم فایت ها وابسته میشه و هرچه گیم طولانی تر بشه مدت زمان تیم فایت هم طولانی تر میشه این تیم فایت های طولانی جایی هستند که فونیکس میتونه واقعا بدرخشه. طبق میانگین آن ها میتونن 6.75 درصد hp رو در زمان دمیج بزنند در حالیکه شما دارین 2.5 درصد hp یارانتون رو heal میکنید. اگر شما در پوزیشن خوبی باشید و بتوانید هم زمان ابیلیتی sun ray رو روی یار و دشمن استفاده کنید بردن یارتون رو در اون فایت گارانتی کردید. نکته خوبه دیگر ابیلیتی sun ray اینه که به راحتی میتونید با تانک هایی مانند slardar و underlord که در براکت دیواین ۵۳ و ۵۶ درصد برد دارند کنار بیاید و اونارو شکست بدید. با اینکه cd این ابیلیتی در تمام لول ها نرف شد و به ۳۰ ثانیه رسید ولی شما‌ میتونید این ابیلیتی رو با آلتیمیتتون( super nova) رفرش کنید.
مهمترین ابزار تیم فایت هیروی فینکس (Phoenix) اولتی یا همان سوپرنوا (Super Nova) است. با استفاده درست از اون در تیم فایت باعث میشه تا تیم دشمن دست از فایت برداشته یا هدف خود را به زدن فینکس تغییر بده که با توجه به عدم هماهنگی در بازی های معمولی امری دور از ذهن نیست. با توجه به محل فایت همواره جایی در های گراند (High Ground) و دور از دسترس دشمن است که میشه از اولتی فینیکس استفاده کرد و کار رو برای تیم حریف سخت تر کرد.
اولویت محل اولتی کردن باید روی صخره ها محل وارد کاشتن باشد بطوریکه اگرم حریف وارد نداشته باشه اصلا نمیتونه تخم یا همان کره فینکس ببینه و در نتیجه ضربه ای نمی زنه. عملکرد رفرش کردن ابیلیتی های فینکس در اولتی نیز میتونه در تیم فایت ها موثر باشه و در یک فایت دوبار از اسپل های خودش استفاده کنه. هرچند نرف های اخیر این هیرو را در تیم فایت ها ضعیف نکرده اما با این حال بطور کلی و در لین هیروی تقریبا ضعیفی به شمار میره. احتمال دوبار استفاده کردن از ابیلیتی سان ری (Sun Ray) در یک تیم فایت بدون احتساب رفرش شدن ابیلیتی ها بعد از اولتی، بسیار کمه.
phoenix یکی از هیرو های منحصر بفرد و اثر گذار است که به کندی به متا راه یافت. به این دلیل که فینکس به کمک لول ها و آیتم های مختلفی که می تونه در وضعیت های گوناگون به کار ببره در بازی های متفاوت اثر گذاری خوبی دارد در فاز لینینگ مزایای خوبی داره چون ابیلیتی‌هایی با رنج بالا داره و می تونه لاین رو پوش داده و همچنین در جانگل نیز فارم کنه تا از بازی عقب نیفته .
فینکس براحتی میتونه در خطرناک ترین لاین ها فارم کنه به دلیل لول ایکاروس دایو و آیتم های دفاعی مانند سایکلون و لوتوس ارب براحتی از هر موقعیتی می تونه فرار کنه
من معتقدم فونیکس در پابلیک جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده و دلیل اون میتونه پیچیدگی های بازی با فینکس و همچنین آیتم های بسیار متنوع آن در هر بازی باشه. در حالی که اگر شما زمان و تمرکز کافی روی آن قرار دهید نتایج خوبی برداشت میکنید. یک نتیجه جالب بدست آمده این است که وین ریت فونیکس با افزایش پیک ریت کاهش می یابد به این معنی است که در ابتدا شروع پیک این هیرو احتمال باخت بسیار بالاست ولی با تمرین بیشتر می تواند بازی شما را کری کند در هر محدوده ی رنکی که باشید

منبع:دوتاباف

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن