Dota 2مقالات

Position 4 Support بخش دوم

در بخش اول Position 4 Support ما فهمیدم چه کسانی پوز 4 هستند و باید در این رول ساپورت ما باید نیاز های تیم را شناسایی کنیم. در ادامه ما به سایر مواردی که لازم است آشنا می‌شویم.

گلد به دست آوردن:

ساپورت position 4 متناقض ترین و بی ثبات ترین نقش (role) در بازی است: خیلی از هیرو هایی که توی این دسته قرار می‌گیرن بسته به شروع بازی میتونن خیلی خوب و یا پرت باشن. earth shaker با چندتا rotate خوب توی early game و یه blink dagger توی دقیقه 13 خیلی سرنوشت متفاوت‌تری از اونی که توی اولین تلاش هاش counter gank میشه و هنوز اولین آیتمش رو توی مین 20 ام نمیتونه بیاره.
همونطور که قبلا گفتیم، هیرو های Position 4 Support معمولا یکم greedy (حریص، نیازمند فارم) هستند. توی اکثر موارد اونها کارشون رو با یک یا دو آیتم به قدر کافی خوب انجام میدن، ولی هر آیتم اضافی شانس موفقیتشون رو افزایش میده، اونهارو برای درگیری بعدی قوی تر میکنه و به همین ترتیب شما نیاز به فضا داشتن و دانستن اینکه کی از این فضا استفاده کنید، دارید.

پنجره های مهمی برای فارم کردن وجود داره، بعضی هاشون تکراری هستند. اولیش معمولا وقتی هست که یکی از core هاتون دیگه نمیتونه امن توی لینش بازی کنه، ولی هنوز هم نیاز دارید تا لین رو پوش نگه دارید. تاور اونها نابود شده و و اونها به جنگل میرن تا فارم کنند، یعنی که لینشون در حال حاضر خالیه: از این پنجره (فضای کوچیک) استفاده کنید تا به اولین آیتم مهمتون نزدیک تر بشید. بعضی وقتها این راحته که این فارم کردن رو اول با گنک کردن یه هیروی حریف ترکیب کنید.

درواقع، شما میتونید یه موج کریپ رو بعد از هر گنک موفق و با صحت و درستی بگیرید. بردن تیم فایت در اصل به این معنیه که شما وقت دارید تا با تیمتون پوش بدید، چیزی که همیشه ترجیح داده میشه، ولی گنک های کوچیک 2 و 3 نفره معمولا انجام میشه تا یه برتری اقتصادی (Networth) و شاید گرفتن یه آیتم دشمن رو به تاخیر بندازه.بعد از Kill، مپ یکم کمتر تهدید بر انگیزه و شما میتونید فارم کنید. اگر دشمن تلافی کنه، این به کری هاتون اطلاع میده که اونها کجا هستند و شاید یه تلپورت رو هم ازشون بگیره، پس کری شما میتونه تهاجمی تر فارم کنه و احتمالا عمیق تر توی قلمرو دشمن که کارایی شون رو بالا تر میبره.

همچنین Position 4 Support گاهی وقتی که یه تیم فایت رو میبازین و نمیتونین پوش رو تلافی کنین میتونین فارم کنین، وقتی که دشمن دور هم جمع شدند و شما تنها بازمانده هستید، یه ابیلیتی برای زدن موج کریپ ها از فاصله داشته باشید، براتون بهتره به جای اینکه جونتونو از دست بدین، توی یه سمت دیگه مپ یه آیتم رو فارم کنید. شانسش هست که شما یکم کمبود های مالی رو کاهش بدید درحالی که دشمن رو وادار به پاسخ هم میکنید. هیرو هایی با پوش قوی خصوصا توی این مورد خیلی خوب هستند، از اونجایی که اونها گاهی وقتا حتی میتونن یه معامله برابر توی آبجکتیو (Objective) ها بعد از باختن یه فایت دادن، انجام بدن.

شما هنوز یه ساپورتید

ما مصرانه معتقدیم که تمام rollها به طور برابر باید برای برد یا باخت تیم همکاری کنن. اما اگر مجبور شدید، باید برای حفظ carry یا mid تیمتون بمیرین. غیرضروری و الکی نمیرین اما مطمئن بشین که شما بین تیم دشمن و core هاتون هنگام عقب نشینی بعد از باخت یه team fight قرار دارین .

همچنین باید تعدادی dust و sentry ward برای روبرو شدن با هیرو های مخفی(invisible) و گذاشتن ward همراه داشته باشین،خصوصا اینکه Ward ها رایگانن و پوزیشن ۴ با خریدنش تحت فشار قرار نمیگیره و‌ چون شما مکرر در بازی در رفت و امد هستید، زمانی که در حال جابجایی و چرخیدن از یک lane به lane دیگه هستین میتونین از این زمان برای ward گذاری هم استفاده کنین.

همراه داشتن ایتم smoke of deceit هم هیچوقت ایده بدی نیست. مخصوصا در اوایل تا اواسط بازی:همونطور که قبلا بحث شد تیمتون بعد از مرحله laning حول شما و در نزدیکی شما بازی میکنه و مخفی کردن حرکاتتون میتونه باعث غافلیگیریهای راحتی برای gank بشه.

جمع بندی

ساپورت ها دارن رفته رفته توجهات و احترام بیشتری رو نسبت ب خودشون جلب میکنن (پس چرا هیچکس support دوس نداره پیک بده،همیشه همه میگن کری بازی رو وین کرد نمیگن مثلا دزل بازی رو برد. اصلا تو خود دوتا هم باید ساپورت بازی کنی تا بهت Queue بده) و یکی از مهمترین بازیکنان در بازی ساپورت های پوزیشن ۴ هستن.
یک نکته کاملا متفاوت:کشتن هیرو core دشمن net worth شما رو دو برابر میکنه. در حالی که هیرو های که توانایی کارهای ذکر شده رو داشتند بطور قابل ملاحظه ای کمرنگ و اصطلاحا nerf شدن و Valve اعتراف کرده اند که این یکی از بزرگترین متعادل سازی اونها بوده،ساپورت های پوزیشن ۴ هنوز میتونن بدرخشن و تاثیر گذار باشن.
منبع:دوتاباف

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن