Dota 2مقالات

Position 4 Support بخش اول

تفاوت بین Hard Support و Position 4 Support نسبتا جدید اما بسیار مهم است. هارد ساپورت ها هیروهایی هستند که به فارم کم و یا حتی بی نیاز از فارم اند و به طور کلی از ایتم های زیاد و اضافه استفاده ای نمی‌کنند در حالیکه هیرو های پوزیشن 4 در اوایل بازی به علت تحرک و موبیلیتی (Mobility) زیاد، قابلیت بقا و سروایوابیلیتی (Survivability) بالا و کاربردی بودنشان در بازی بسیار خوش می‌درخشند.

و اما Position 4 Support ها چه کسانی هستند؟

با توجه به تنوع زیاد هیروهای دوتا، توضیح خاصی برای این پوزیشن دشوار به نظر می‌رسد. گاهی اوقات مانند هیروی Earth Shaker نقش رومر را ایفا میکند، هیرویی که در Early game و لین ها با جابجایی و حرکت در مپ برای تیم خود شرایط Kill درست میکند و در مراحل بعدی نقش آغازگر فایت (initiator) را ایفا میکند. گاهی نقش دیده بان و پیش آهنگ (scout) مانند نیکس اسسین (Nyx Assassin) را انجام میدهد، هیرویی که شرایط مناسب و گنک های خوب را تشخیص داده و در تیم فایت ها به عنوان دیزیبلر (Disabler) ظاهر میشود. گاهی نیز هیروی تماما نوکر (Nuker) مانند زئوس (Zeus) و یا Nuker کاربردی تر مانند دارک ویلو (Dark Willow) باشد.
هنگام رسیدن به پلی استایل این هیرو ها در بازی، اشتراک چندانی دیده نمیشود. با این حال تنها وجه اشتراک آنها نیاز داشتن به مقدار خاصی از فارم است درحالیکه باز هم در اخر بازی بنظر میرسد از فارم مناسبی برخوردار نیستند. به همین دلیل است بعضی از پوزیشن 4 ها نیز میتوانند به طور کلی به عنوان هارد ساپورت نیز بازی کنند و یا بعضی دیگر که میتوانند با افلینر شدن، در انتهای بازی به یک کور (Core) کامل مبدل شوند. به این دلیل این پوزیشن به بالاترین مهارت پلیری نیازمند است به طوری که شما باید در تنوع هیرویی بسیار ماهر باشید و از طرف دیگر استایل خاص خود را در بازی کردن داشته باشید که این قضیه این رول را به یکی از جالبترین رول های بازی تبدیل میکند.

فهمیدن نیاز های تیمتون

توی یه بازی متوسط public، شما پیک دوم یا سوم خواهید بود، پس یعنی شما 1 یا 2 هیروی حریف رو قبل از انتخابتون میبینید، اینهارو به حساب بیارین و و سعی کنید کلیت درفتتون رو با هم تیمی هاتون قبل از درفت مورد بحث قرار بدین. هیرو های بد جلوی هیرو های حریفتون خیلی برای یه support pos 4 دردسر ساز نیست، شاید برای یه مید پلیر باشه، ولی (هم افزایی)synergy بین هیرو شما و بقیه تیمتون حیاتیه.

آیا تیمتون داره برای یه کری دمیج بالا ولی آسیب پذیر و شُل میره و یا میدر nuker میره؟ پس شاید شما بخواین دنبال utility(Stun و Disable و …) بیشتری روی هیروتون باشین، با یه عالمه قدرت disable کردن، تا اونهارو آماده کنید که دمیجشون رو وارد کنن. آیا تیمتون توی Push دادن ضعف داره؟ شما نیاز دارید هیرویی بردارید که هم توی تیم فایت خوب باشه و هم توی زدن موج کریپ ها. ساپورت pos 4 معمولا مجبوره چسبی باشه که draft تیمتون رو کنار هم نگه میداره.

همچنین در نظر داشته باشید که هیروی شما موقع گنک دشمن ها معمولا باید بتونه با core هاتون یا ساپورت دومتون جفت بشه.
داشتن قدرت اینکه بتونین دور و بر نقاط قوت هم تیمی هاتون بازی کنین و ممکنه به نظر یه افسانه بیاد توی یه بازی pub ناهماهنگ، ولی این کمابیش رخ میده، اگر که هیرو هاتون مکمل همدیگه باشند.

 

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن