Dota 2تحلیل و آنالیزمقالات آموزشیمقالات آموزشی

Rank up آرزوی محال

چرا معمولا در رنک آپ ناموفق هستیم و در رنک خود درجا میزنیم؟

به عنوان یه دوتادو باز تلاشی که همه ما داریم اینه که رنک خودمونو از اینی که هست بالاتر ببریم (Rank up) که هرکسی به نوبه خودش برای این امر تلاش میکنه
روش هایی که برای این کار وجود داره اعم از :بوست boost ، کوچ coach ، اسپم spam و بازی معمولی

1-boost

در روش بوست پلیر اکانت خودشو میده به یه پلیر سطح بالاتر که براش Rank up کنه. این روش بدترین راه رنک آپ اینه به چند دلیل. دلیل اول صرف هزینه های بالا برای بوست هست که شخص بوستر از پلیر درخواست میکنه و بخشی از این پول صرف تبلیغ در کانال های دیگه و جذب پلیر کسب درامد و …. میشه. دلیل دوم اینه که پلیر هیچ چیزی یاد نمیگیره صرفا با صرف پول از رنک هرالد به دیواین رسیده در حالی که سطح بازیش هنوز هرالده و با توجه به این امر رنکش دوباره تا سطح هرالد میاد پایین و لوپ دلیل اول دوباره و دوباره تکرار میشه. دلیل سوم هم بهم ریختن براکت هاست و تاکسیک شدن پلیر ها! شاید بپرسین چه ربطی داره که الان توضیح میدم؛اول که یه اسمورف (smurf) به بازیکنی که در براکت پایین تر از خودش بازی میکنه میگن) میاد و گند میزنه به براکت پایین و این امر باعث رها کردن بازی توسط تازه واردها میشه و از طرفی یه نووب وارد براکت بالایی میشه که پلیر ها خودشونو پاره میکنن که بهش بفهمونن رو استورم بوت مانا نمیارن! و اینها همگی موجب به چوخ رفتن براکت ها و اعصاب بازیبازان میشه.
از مزایای بوست میشه به ارتقائ بسیار سریع رنک اشاره کرد.

2-coach

در این روش پلیر از یه بازیکن با تجربه تر در خواست میکنه که بیاد و با دیدن بازی بهش نکات ارزنده ای رو که بنظرش میرسه رو یاد میده. این روش نسبت به بوست روش بهتری برای افزایش رنکه. از معایب این کار میشه به صرف هزینه (البته کمتر از بوست) عدم تضمین افزایش رنک و برخی کوچ نما ها که فاقد روحیه‌ی کاری و بدتر از اون علم کافی هستند. مزایای این روش افزایش مهارت بازیکن و در نهایت افزایش رنک بازیباز میشه نام برد و برتری دیگه ی این روش به بوست قیمت پایین تر اونه.

3-spam

در زبان انگیلسی اسپم به معنای چیزی رو به کرات تکرار کردنه که در این مبحث به این معنیه که بازیباز یا همون player پشت سر هم و بدون توجه به درفت بازی، فقط و فقط یک هیرو رو انتخاب میکنه. این روش برخلاف دو روش بالا تماما بر روی مهارت خود بازیباز مانور میده و هزینه ای نداره! از معایب این روش میشه به حوصله سر بر شدن بازی و کاهش مهارت در بازی با الباقی هیرو ها (بالاخص وقتی که هیرو مذکور بن بشه) اشاره کرد. اما از محاسن این روش میشه به تسلط کامل بر روی یک هیرو، سرعت مناسب و رنک آپ قطعی بدلیل تسلط کافی برروی اون هیرو کرد. برای مثال کسایی که میپو اسپم میکنن همیشه رنکشون تا بالای لجند میره چون تا اون رنک کسی به اون صورت نمیدونه چطور میپو رو کانتر کنه!

4-ordinary game playing یا  ogp

این روش معمول ترین روش برای افزایش رنکه که پلیر با ایمان تقوا و عمل صالح و گفتن ذکر سعی در افزایش رنک خودش داره. همون کاری که همه ما اکثرا انجام میدیم، رول انتخاب می‌کنیم گیم استارت می‌کنیم و سعی می‌کنیم بهتره پیک خودمونو انجام بدیم و بهترین بازی خودمونو به عرصه نمایش بذاریم. معایب این روش زمانبر بودن و عدم تضمین افزایش رنکه و همینطور اینکه سرعتش معمولا خیلی پایینه. از محاسن این روش میشه رایگان بودن ، لذتبخش(!) بودن و با اکثر هیرو ها بازی کردن رو بهشون اشاره کرد.

حالا که انواع رنک آپ رو توضیح دادم میرسیم به اصل موضوع که چرا رنکم آپ نمیشه! خب معمولا کسی که این سوالو میپرسه کسیه که داره از روش آخر یا ogp استفاده میکنه. در ابتدای امر بگم که دو روش آخر گاها به مشورت نیاز دارن که هم میتونن از روش دوم یا مشورت رایگان با فرد آگاه (که اگه کسی حاضر به انجامش باشه) استفاده کنن ورگرنه فقط و فقط به دور خودشون میچرخن و توی لوپ mmr گیر میکنن. اصولا موقع توضیح rank up من خودم فقط به روشش ogp میپردازم چون روش های دیه به اندازه کافی واضح هستن که نیازی به توضیح بیشتر نداشته باشن. ولی در روش اخر خیلی چیزا باید گفته بشن.

چجوری با ogp رنکمو ببرم بالا؟

اولا که باید به مکانیزم های پایه بازی تسلط کامل داشته باشی که مکان های مختلفی هستن که این کار رو انجام میدن شامل کانال دوتا2لایو یا کانال خودم به آدرس darkdota2 مراجعه کنین و این امر تا رنک crus طول میکشه و دوما باید متا و کومبو رو درک کرد.

متا چیه؟

متا یا meta به هیرو ها یا آیتم ها یا سبک بازی کردنی میگن که توی اون پچ بخصوص خیلی رو بورس باشه. برای مثال برای هیرو وایپر از 7.07 تا 7.22h همه آیتم Rod of Atos و Guardian Greaves میرفتن و جزو بیلد ها با درصد پیروزی بالا پچ بود ولی بعد از اون رفتن رو وایپر کری و الی آخر. وایپر با بیلد رود-گاردین متای اون پچ بود. متا ترکیبی از هیرو ، آیتم بندی ، لول گیری و لین مخصوص خودشه.

هیرو های متا

متای هر پچ با پچ دیگه متفاوته برای مثال در تمام پچ های اخیر هیرو qop رو باف کردن بجز یک مورد و این یعنی این هیرو جزو هیرو های متای این پچ قرار داره و طی پچ 7.26c هیروی pa خیلی باف گرفت که این هیرو رو با بیلد دزول-مدنس میکشه رو بورس.

هیرو های این پچ
هیروهای متا
بررسی هیرو Meta
آیتم های متا برای  Rank up

در  پچ های اخیر از متاترین و بهترین آیتم ها میشه به آیتم spirit vessel اشاره کرد. تغیراتی که تو این ایتم ایجاد شده شامل:
حذف ایتم wind lance و سرعتی که میداد
کاهش اچپی ریداکشن وقتی روی دشمن انداخته میشد
اضافه شدن یک محوطه که باعث کاهش 20٪ اچ‌پی ریجن میشه
خب این محوطه واقعا تاثیر گذاره و هر هیروی str یا هیلری رو ضعیف میکنه
برای مثال هیروی چن که هم لولش اچ‌پی ریجن و ریجن amp میده و با آیتم ها مثل مکانزم و پایپ و امثالهم باعث ایجاد اچ پی ریجن بالا میشه که این حجم از اچپی ریجن رو میشه با ایتم اسپیریت وسل ضعیف کرد. حتی لایف استیل هیرو wk یا meepo که باعث نمردنی شدن هیرو هاشون میشن رو تقریبا غیر فعال کرد.
همینطور آیتم nulifier که تمامی باف هایی که روی حریف میوفته رو دائما دیسپل میکنه و خودش هم دیسپل نمیشه! برای مثال توانایی دوم ابادون یا aphotic shield که جزو strong dispel هاست و از خوردن هر دمجی جلوگیری میکنه رو دقیقا در لحظه ای که رو طرف میوفته میترکونه.

کومبو چیه به چه درد Rank up  میخوره؟

کومبو به ترکیب دو تا پنج هیرو میگن که باعث موفقیت میشن. Combo های دو نفره اکثرا برای پیروزی در لاین و بیشتر برای کنگ و فایت ها هستند.
از برترین کمبو های این پچ میشه به کمبو لیکوییدی یا grim-rubick اشاره کرد. این کمبو برای اون دسته از بازیبازاییه که رولشون ساپرته و میخوان با کمبو متای پچ رنکشونو آپ کنن. با این کمبو میشه دمج ریداکشن بینهایت و استان و دمج نوک بالایی داشت.
یا کمبوی beast mater-nature prophet که کارشون مشخصه و غیر از اون دمج بالای نیچر با استفاده از inner beast بیست مستر میتونه دمج فیزیکال بالایی داشته باشه.
از کمبو های همیشه عالی میشه به کمبوی bristle back-kotl اشاره کرد که چه توی لاین و چه توی فایت بسیار عالی عمل میکنن
مورد دیگه این لیست mars-medusa هستن که وقتی جفتشون التی میکنن عملا کار خاصی از دشمن بر نمیاد! نه میتونه فرار کنه و نمیتونه وایسه بجنگه از طرفی یکی از بهترین کانتر های مدوسا که آقای اسنایپر باشن با این کمبو بلا استفاده میشن.
و همینطور oracle-death prophet که اوراکل کمک کنه dp با اچپی ریجن زیادی که داره به رحتی در فات ها زنده بمونه و حداکثر اسیب رو وارد کنه.

هیروهای کمبو

از دیگر کمبو های دوتایی میشه به sven-veng , ls-sb , wd-fv , slark-ls , nyx-ls , lich-fv و tiny-axe اشاره کرد.

 

به هر صورت شناخت متا ها و استفاده از اونا چه در ogp و چه در اسپم بسیار کاربردیه و بهترین روش برای rank up هستن که کمبو ها و متا های مشخص هر پچ رو بشناسیم و بتونیم به نحو احسن از اونا استفاده کنیم.

با تشکر
the_dark_black

0%

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن