Dota 2

چرا هیروی Spectre در پابلیک قوی بنظر می‌رسه؟

هم اکنون میتوان Spectre را به عنوان باثبات‌ترین هیرو Carry در نظر گرفت و خیلی از پلیرها در مقابل Spectre به دست و پا زدن می افتن. این هیروی Tanky و در عین حال High Damage در Laning مناسب است و همچنین در Mid game این هیرو بسیار انعطاف پذیر و متنوع در سبک آیتم بندی می باشد و در بخش Late Game این هیرو بی همتاست . پس سوال این است که شما چگونه با این هیرو مقابله می کنید؟

عملکرد The Brute Force
بدون شک راه نامطمئن ولی تقریبا تاثیر گذار مقابله با Spectre به طور ساده هدف قرار دادن چیزی است که اونو قدرتمند میکنه :DISPERSION (ابیلیتی سوم) در حالی که Silver Edge مناسب هر هیرویی در گیم نیست، میشه اونو بدون توجه به Primary Attribute بخشی از Build هیرو های Melee Core دونست. این یک کمک بزرگه چرا که با استفاده از Silver Edge و Break که به دشمن وارد می کنه میتونه در این مدت کوتاه Damage قابل توجهی به اسپکتر وارد کنه. البته اگر جنبه invisibility و Echo Strike و Mana Regen آن چیزی نیست که هیرو شما به طور طبیعی به آن نیاز داشته باشه برای خرید Silver Edge به عنوان اولین آیتم اصلی زیاد عجله نکنید.

از سوی دیگر هیرو هایی وجود دارن که ذاتا دارای Break هستن. هیرو Viper جزو قدرتمندترین هیروها در مقابل Spectre می باشد که در صورتی که فشار خوبی از جانب تیم شما وارد بشه Spectre مجبور میشه که آیتم BKB را بخرد آیتمی که Spectre به ندرت به آن نیاز داره .گزینه دیگر هیرو Nyx Assassin است با وجود اینکه Line up کردن با این هیرو کمی دشوار است چرا که این هیرو Damage کمی داره و نیاز به یک هم تیمی داره که Lockdown ایجاد کنه و در Mid-game تمامی Damage مورد نیاز را تامین کنه .

گزینه The Brute Force بدون شک روشی کارساز است اما کمی ناسازگاره: شما قرار نیست که به طور طبیعی Silver Edge را در تمامی بازی های خود داشته باشید. این روش لزوما همیشه به شما کمک نخواهد کرد هیرو هایی که دارای Build بریک هستند عالی هستند البته نه در هر شرایطی . بنابراین بهتر است که روش های دیگر را نیز در نظر بگیرید و بدنبالش باشید .

اولویت‌بندی health

اغلب اوقات ، tradeها در درگیری های تیمی غیرقابل‌اجتناب هستن، اما در مقابل Spectre ، اولویت‌بندی Health ساپورترهای شما، کاملا ضروری است
Desolate مقدار DPS زیادی ایجاد میکنه، اما به شدت وابسته به تنها بودن حریف است. در حالی که گروه بندی کردن در مقابل Spectre لزوما بهترین ایده در Dota نیست،اما نسبتا نزدیک ماندن به هم تیمی هایتان ممکن است لازم باشد: pure damage به سادگی می‌تواند بسیار قدرتمند باشد.

یک گزینه دیگر که بسیار عالی است این است که یونیت هایی را در کنار خود قرار دهید. آیتم بندی Spectre فعلی به ندرت شامل Radiance است، به جای ان تمرکز بر روی کمبو اولیه Manta style + Diffusal Blade است. داشتن یک یا دو کربپ با حرکت استراتژیکشون در اطراف درگیری می‌تواند کاملا بر ضد DPS این هیرو باشد.

در حقیقت، Undying احتمالا یکی ازسر سخت‌ترین counterهای Specture در این بازی است: به طور مداوم زامبی ایجاد می‌کند و تضمین می دهد که Desolate بیشتر اوقات عمل نکند و جان‌ ساپورت ها را نجات می‌دهد و منابع را حفظ می‌کند.

برای بیشتر Coreها خیلی سخت است که با Spectre در یک مبارزه تن به تن مقابله کنند، اما باداشتن یک متحد، هر متحدی، این مبارزه بسیار ساده‌تر می‌شود: بدون  ابیلیتی دوم Desolate این هیرو واقعا دمیج زیادی وارد نمی‌کنه یا حداقل بیش از اندازه کری های که به طور مشابه فارم کردن.

همواره مپ رو نگاه کردن

یکی از جنبه‌های منحصر به فرد Specture این است که او می‌تواند به هر gank ازهر بخشی از مپ بپیوندد، تا زمانی که او haunt دارد. دونستن زمان کولدان و دقیق عمل کردن : اگر تیم دشمن هر نوع long-rang initiation را داشته باشد، چه یکی از spiritها باشد یا، اساسا، هرhero با یک stun، حتما باید یک یار در محل داشته باشد.

گنک کردن Spectre به عنوان یک هدف تنها و رسیدن به یک درگیری ۲ ب۲ دو چیز کاملا متفاوت هستند، همانطور که در بالا توضیح داده شد. سادگی بودن در ان جا برای هم‌تیمی شما می‌تواند زنده ماندن آن‌ها را تضمین کند، یا حداقل اطمینان حاصل کند که ان ها قادر به استفاده از برخی از اسپلها و شاید خریدن زمان برای تیم شما برای جوین به آن‌ها خواهد بود.

یکی از دلایلی که specter در بازی های pub خیلی قوی است ساده بودن روش بازی اوست:در مکانی امن فارم می کنید و می توانید از به هر فایتی در هر جای مپ در هر زمان بپیوندید عملی کردن این برنامه ساده است ولی لزوما به هیرو برتری نمی دهد، اگر تیم شما هماهنگ باشد میتوانید specter را وادار کنید التیمیتش را هدر بده و برای دو دقیقه به هیرویی به شدت ضعیف تر تبدیل بشه.
جمع بندی
هیرو specter یکی از اعصاب خرد کن ترین هیرو ها در بازی های pub است ولی winrate او در بازی های pro چندان جالب نیست.این یعنی specte
هیرویی op نیست و فقط اجرای روش بازی او ساده تر از بقیه هیرو هاست. دلیل دیگر این است که بازیکن های بازی های pub معمولا نمیتوانند بازی را سریع تمام کنند. درست است که در حال حاضر specter در لیت گیم آن هیولای غیرقابل کشتنی که قبلا بود نیست ولی لیت گیم او هنوز هم قوی است و باید ترجیحا از آن جلو گیری کرد
نظر شما چیه؟ ایا به نظر شما هیرو باید نرف بشه یا این پلیر ها هستند که به specter اجازه میدن که بازی های زیادی ببره و بعدش در موردش شکایت می کنند نظرتون رو تو قسمت کامنت ها برمون بزارید

منبع:دوتاباف

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن