Dota 2مقالات آموزشی

آموزش Death Prophet ساپورت بخش دوم

امروز میخواهیم درباره آموزش Death Prophet ساپورت بخش دوم اش که یکی از غیر منتظره ترین هیرو های ساپورت پچ هستش که خیلی هم دست کم گرفته شده صحبت کنیم.

یک death prophet core چه کاری باید انجام دهد؟

او نیاز دارد تا با آوردن به موقع آیتم eul قبل از اینکه برای آیتم بعدیش شروع به فارم کردن کنه با هم‌تیمی هایش جمع بشه تا لین ها را پوش بده و تاور ها رو بزنه. فارم کردن برای هر هیروی core به شدت مهم است چون آن ها به آیتم ها و لول‌آپ شدنشان وابسته‌اند. ولی بین core و support این هیرو یک تضاد واضح وجود دارد به این صورت که در نقش ساپورت نیازی به فارم کردن نداره و می‌تونه تا وقتی که lvl 6 بشه در آفلین بمونه. اساسا به عنوان core این هیرو همیشه به دنبال پیدا کردن فرصت هایی برای حمله و شکار کردن هیروهای حریف با استفاده از سرعتش که اندکی زیادتر از بقیه است باشه در حالی که به عنوان ساپورت فقط وقتی که آلتیمیتش آماده است می‌تونه به همراه تیمش فایت کنه.

بازی کردن علیه این هیرو به شدت آزاردهنده است. بدون در نظر گرفتن آیتم ها و ابیلیتی هایش باز هم این هیرو توانایی push خیلی بالایی داره پس حریف مجبور میشه که جلوی این تهاجم از یک ساپورت pos 5 را با استفاده از ابیلیتی های با ارزشش بگیره پس فرصت خوبی برای هم‌تیمی هایت ایجاد می‌کنه، آن ها می‌تونن به فارم کردنشان ادامه بدن یا با ادامه دادن فایت حریف رو مجازات (Punish) کنن.

حتی در یک فایت کامل 5vs5 هم تاثیر زیادی داره. آلتیمیت و سایلنس این هیرو باعث میشه که ساپورت قدرتمندی در فایت باشه و به تیم حریف دمیج زیادی وارد کنه و خیلی ها رو مجبور به استفاده از ابیلیتی ها کند و با افتخار بمیرد. ابیلیتی spirit siphon به او سرعت زیادی می‌ده و توانایی زنده ماندن این هیرو رو افزایش می‌دهد و باعث می‌شود بتواند مقدار زیادی دمج را از فاصله نزدیک به حریف وارد کند

آیتم بندی مناسب :

من قبل از اینکه headdress نرف بشه و قیمتش زیاد بشه این هیرو رو امتحان کردم و هر دفعه با آن به لین می‌رفتم و اونو به mekansm و greaves تبدیل می‌کردم. با اینکه هنوز می‌شد اینکار رو انجام داد ولی دیگر مثل قبل موثر نیست.

دث‌پرافت مانند هر ساپورت دیگری باید آیتم هایی را که تیمش نیاز دارند مانند spirit vessel و glimmer cape و force staff و یا حتی آیتم هایی که معمولا آفلینر ها می‌آورند مانند pipe of insight و greaves .
آیتم crimson guard یکی از بهترین آیتم های defensive است و جلوی پوش سنگین حریف را می‌گیرد. به دلیل گلد زیاد این آیتم هیروی های ساپورت به راحتی نمی‌تونن اونو به موقع بگیرن پس بهتر که به آفلینر تیم خرید این آیتم رو پیشنهاد بدید

ایتم Eul’s Scepter of Divinity با وجود اینکه همواره ایتم بدی به حساب نمیاد برای هیرویی مانند دث پرافت (Death Prophet) ایتم خوبی بنظر میرسه. این ایتم به شما قابلیت جابجایی و تحرک بیشتر، امکان جان سالم به در بردن یا (Survivability) اضافه و در مواقعی امکان کنسل کردن تلپورت دشمن رو نیز برایتان فراهم میکنه. تنها مشکل این ایتم ان است که بسیار ایتم خودخواهانه ای است به گونه ای که فقط برای نجات خود قابل استفاده است و برای نجات تیم خود قابل استفاده نیست و به همین منظور جزء ایتم های اولیه ساپورتی محسوب نمیشود.
از مشکلات هیروی death prophet به عنوان ساپورت این است که دشمن به راحتی و با کمترین زحمت و اسپل میتونه شما رو بکشه. هرچند با هیروهای غیر محبوبی مانند زئوس (Zeus) و انشنت اپریشن (Ancient Apparition) رو میتونه با چند بریسِر (Bracer) و پلی استایلی متناسب میتوان روبرو شد.
شما در شراطی خاص و ایجاب کننده میتونید در تیم فایت بمیرید، اما این به این معنی نیست که این کار را باید برای دشمن خود هموار کنید. مشارکت لازم و ضروری شما برای تیمتان در تیم فایت ها به گونه زیر است: حداقل یک kill با اولتیمیت زده شده، تمام اسپریت سایفن ها (Spirit Siphon) زده شده، چند بار سایلنس کردید و هدر دادن یک ابیلیتی خاص و حیاتی حریف با مجبور کردنشان به استفاده از ان بمیرید. اگر علی رغم انجام تمام این کارها در تیم فایت، تیم شما بازنده شد، نباید خود رو مقصر بدونید، این همان چیزی است که هنگام مواجه با یک باخت غیر قابل اجتناب به خودمون میگیم.

امیدوارم آموزش Death Prophet ساپورت بخش دوم براتون مفید بوده باشه.
منبع: دوتاباف

مترجم: m_goud_80 و lovernest

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن