Dota 2مصاحبه

Ghostik پلیر Team Spirit: “اگر شکست‌هاتون رو بپذیرید همیشه میتونید ازش درس بگیرید”

Team Spirit جزو چهار تیم آخری، اولین دوره میجور فصل جدید، MDL Chengdu قرار داشت. “Ghostik” در چنگدو در مورد اینکه اینجا چه چیزی برای تیمش داشت، صحبت کرد.

فواید مطلب:

  • چرا تیم Team Spirit کم کاری کرده‌اند.
  • استراتژی ها که برای مسابقات درنظر داشتن
  • از مسابقات چنگدو چی یاد گرفتن
  • فهمیدن نقش روحیه و اعتماد به نفس و سابقه حضور در تورهای بزرگ
  • شناسایی مشکل منطقه Cis

مصاحبه توسط یوهویی زو انجام شد، بعد از اینکه Team Spirit از این مسابقات حذف شد.

سلام Ghostik ، میجور برای Team Spirit خوب پیش نرفت. بنظرت اگر در گروه دیگه‌ای بودید، نتایج کمی متفاوت بود؟

من میگم که بزرگترین دلیل نتیجه ما به خاطر خود ماست و نه به خاطر جایی که ما بودیم. ما به اندازه کافی اعتماد به نفس نداشتیم که بتونیم در مسابقات خوب بازی کنیم. ما واقعاً بازی هوشمندانه‌ای را آماده کردیم، اما ما روی روحیه خود کار نمی‌کردیم، این اعتماد به نفس که به اینجا میایم. این یکی از بزرگترین مسابقات برای 2-3 تا از بازیکنان ما بود و ما به شکلی که مثلاً در scrimها یا در مسابقات qualifier انجام دادیم بازی نکردیم. نمیدونم ، شاید اگر گروه آسان تر میشد ، کمی کمک میکرد ، اما با این وجود، دلیل اصلی باخت ما در گروه ما نیست.

آیا چیزی وجود داره که احساس کنی می توانستید انجام دهید بازی Bo1 در برابر EHOME، متفاوت عمل کرده‌اید ، آیا این درفت با چهار هیروی Melee و یک Chrono برای اجرای بسیار سخت نیست؟

بله، درفت عاقلانه، کمی بی کَله‌گی از ما بود. ما میخواستیم ابتدا Void را پیک کنیم، اما Abaddon را بن نکردیم. ما در واقع Void vs Abaddon را تمرین کردیم و برنده بودیم ، بنابراین فکر نمی کردیم او مشکلی ایجاد کند. اما در آن مسابقه حذفی bo1، اما Abaddon در واقع Void رو در لاین حسابی اذیت کرده بود.

آیا کاری وجود داره که شما از این میجور با خود ببرید، یا ترجیح می دهید این باخت رو نادید بگیرید و رو به جلو نگاه کنید که با رسیدن پچ جدید چه کاری میشه انجام داد؟

در کل ، این میجور برای ما یک تجربه عالی بود. این اعتماد به نفس بیشتری به ما میده که به جلو حرکت کنیم. من حدس می زنم دشوار که پیش بینی کنیم که چطور با پچ جدید سازگار بشیم، چرا که Outlanders می تواند همه چیز رو تغییر میده و می تونه متناسب با سبک playstyle ما باشه، و بر اساس اون، هر کس به اندازه کافی زمان میخواد برای یادگیری نحوه بازی کردن در پچ جدید.

بیایید کمی به بعد TI9 shuffle برگردیم. وقتی شما تیم تشکیل دادید بدون حامی مالی بودید و Team Spirit تنها پس از qualified شدن برای این میجور وارد میدان شد. آیا اونا به شما نزدیک شدن یا این طور دیگه‌ای بود؟

ما از زمان شکل گیری با اونا ارتباط برقرار میکردیم، در واقع بازی‌های qualifier رو بازی می کردیم و تمام آمادگی ها رو از بوت کمپ آنها انجام می دادیم. آن بوت كمپ فرصت بسيار خوبي براي تشخيص همکاری ( synergy ) تيم به ما داد، من فكر مي كنم تقريباً يك ماه در اونجا مانديم. به طور رسمی اعلام نشده بود که ما زیر پرچم Team Spirit بازی خواهیم کرد زیرا این توافق به این صورت بود: اگر ما از regional qualifier عبور کردیم، با اونا امضا می کنیم، در غیر این صورت، ما باید به دنبال چیز دیگه‌ای می گشتیم.

حالا روحیه تیم چطوره، آیا شما احساس اطمینان دارید که می تونید در دور بعدی رقابت های کوالیفایرهای میجور و مینور، بهبود پیدا کنید و فشار بیشتری بیاورید؟

روحیه تیم بسیار خوب است، حتی اگر در دور اول از lower bracket در اینجا باختیم. ما اولین تجربه LAN خودمونو کنار هم داشتیم و حالا رو به جلو میریم و از باخت‌هامون در اینجا چیزهای زیادی یاد گرفتیم. اگر شکست‌هاتون رو بپذیرید همیشه میتونید ازش درس بگیرید. اگر فکر می کنید این باخت بدترین چیزی است که در زندگی شما اتفاق افتاده است، هیچ وقت از آن چیزی بدست نمیارید و به شما کمک نمیکنه تا ببینید چگونه میتونید پیشرفت کنید. ما یک صحبت گروهی بزرگ در مورد آنچه باید انجام بدیم، چه اشتباهی رخ داد، چه کارای بهتری می تونیم انجام بدیم، امیدوارم که بعداً به ما کمک کنه.

متأسفانه ، منطقه CIS به نظر نمی رسد بعد از اولین مینور و اولین دوره میجور، خیلی خوب به نظر برسه. آیا حس نمیکنید منطقه حتی قبل از TI9 عقب افتاده، یا این که آخرین تغییر و تحولات باعث تغییر بیش از حد در همه تیم های CIS شد؟

گفتن این واقعیت که صحنه به طور کلی شروع به عقب‌گرد کرد، کمی سخت است. مسئله این است که در فصل قبل ما Virtus.pro رو داشتیم که منطقه رو سخت کرری می کرد، اونا آنقدر به فینال رسیدند، اونا مسابقات را برنده شدن در حالی که بسیاری از تیم های CIS دیگه‌ای مشابه ما و Gambit در میجور نتایج مشابه حال حاضر ما رو داشتند.

VP تنها دلیل اصلی اینکه چرا مردم گفتن که منطقه CIS قوی است. ما TI9 را باVP 13-16 و با Na’Vi با رتبه 9-12 به پایان رساندیم. بنابراین بله، من فکر می کنم می تونیم بگیم که سقوط قبل از Ti آغاز شده. تغییر وضعیت بعد TI9 در CIS بسیار بزرگ بود، و شما واقعاً نمی تونید پیش بینی کنید کدام تیم یا از ابتدا درست کار را انجام میده، و در واقع، امسال با همه مناطق کمی یکسان بودیم. در این دوره میجور، ما و گمبیت بازیکنانی داشتیم که ابتدا باید تجربه LAN را کسب میکردن.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن