Dota 2

Winter Wyvern بازی کردن Nine کابوسی برای OG

Winter Wyvern بازی کردن Nine کابوسی برای اوجی شد. به طوری که سب رو عملا به وسیله سومیل مهار کرد. شما در قسمت Focus هستید. جایی که ما از دید بازیکن های برتر بازی های Esports رو بررسی میکنیم. علی رغم برد اوجی در فینال انتخابی اروپا، زیباترین عملکرد رو میدلینر تیم توندرا یعنی Nine به نمایش گذاشت. Winter Wyvern بازی کردن Nine باعث شد این شایعه دوباره در بین بازیکنا پخش بشه که وایورن خیلی خفنتر از چیزیه که به نظر میاد.آیا واقعا هست؟ بیاید به این سوال موشکافانه جواب بدیم.

Draft

وایورن پیک ۱۸ ام بود یعنی تمام پیک تیم اوجی رو دیدن بجز زئوس. درسته که بعد بازی راحتترین کار اینه که راجب صحیح بودن این درفت دلیل بیاریم اما وایورن واقعا یک انتخاب عالیه:

۱. ترکس هیچ جوره نمی تونه کسی که کلد امبریس شده رو بکشه. تیمبر هم معمولا دمیج کافی برای Nuke کردنش نداره.

۲. زئوس که قرار بود کانتر وایورن باشه اما خودش توسط وایورن کانتر شد چرا که رنج اتک و اسپل وایورن خیلی بیشتر از زئوسه.

۳. ضعف وایورن توی میدلین اینه که نیازه مراقبش باشن که توی این بازی ابادون و کوتل با آیتم های تیمی خودشون کمکش کردند.(Sneyking مکانسم و پایپ آورد.)

خرید اولیه

آیتم های معمول میدلین در کنارش استیک بخاطر اسپل زدنای زئوس.

زمانبندی
۰:۳۰ . به محض رسیدن دو کریپ به هم در رودخونه ناین اتک رو میزاره روی رنج کریپ و تا حدود اچ پی ۱۰۰ میبرتش بعدش با Splinter Blast اش ۲ تا کریپ رو همزمان میکشه.
Winter vyvern

۱:۰۰. به محض لول ۲ شدن ناین شروع به زدن تاپسان میکنه. همون طور که حدس میزنید کل ۱۱ دقیقه دست از سر تاپسان بر نمیداره.

لست هیت ها رو میزد و نول تالیسمن آورد. یکی از اصلی ترین مشکلات وایورن سرعت اتک پایینشه. زئوس ۱۹ تا دمیج بیشتر داره. با این حال ناین فقط ۳ الی ۴ تا کریپ از تاپسان عقب بود با اینکه مدام هم با هرس کردن تاپسان اونو از کریپ ها دور میکرد. پس در دقیقه ۳ اون ۷۵ درصد اچ پی تاپسان رو با Arctic Burn و Splinter Blast از بین برد.

۵:۳۰. توسط گنک Saksa کشته شده با اینحال با Winter’s Curse باعث شد Saksa هم توسط Sneyking کشته بشه.

بوت او ترول. اولین آیتمی که میخره. این آیتم توضیح میده که استراتژی ناین برای باقی گیم قرار چی باشه. با اینکه واضحه چرا تقریبا نیمی از میدلینر ها بوت او ترول رو میخرند اما مزیت دیگه اش برای وایورن اینه که در کنار آقانیمش سرعت بیشتر برای حرکت و جایگیری توی فایت ها داره.

۱۰:۰۰. در تمام این مدت ناین فقط برای خودش بازی میکرد. اون حتی واسه گنک کردن یا نجات هم تیمی هاش به خودش زحمت هم نداد. در نتیجه از تاپسان توی فارم جلو زد.
وایورن

۱۰:۳۰. اولین حرکتش زدن اولتی روی نوتیل اونم زمانی که میخوان تاور یک میدلین رو بگیرند. یک اولتی ساده که نتیجه اش گرفتن تاور حریف شد.

۱۱:۰۰. اولین نکته! زمان بازی با وایورن میتونید بدون نگرانی از حملات فارم کنید. به نحوه جاخالی دادن اتکی که ساکسا به ناین میده دقت کنید که باعث میشه کلی زمان از حریف تلف شه.

۱۲:۰۰. تنها اشتباه بزرگ ناین: از اولت کردن روی سب پشیمون میشه و بجاش تمام ساختمونها رو برای توندرا میگیره. در ادامه به نظر میرسید ناین بتونه فرار کنه اگه به چپ نمیرفت. جایی که لاین منتظرشه.

۱۵:۰۰. وقتی تلنت لول ۱۰ رو دارید. و ارکتیک برن رو پر کردید میتونید با ۱ تون کریپ های در محوطه های خطرناک مثل وسط رودخونه رو براحتی فارم کنید.

۱۶:۰۰. اولین زمان به رخ کشیدن قدرت توسط ناین. با ارکتیک برن زئوس رو به خاک و خون میکشه. دمیج ویچ بلید در کنار وینتر کرس کافیه تا هیروی گوشتی مثل زئوس از پا در بیاد.

اسنس رینگ. از بین تمام آیتم های تایر ۲ این آیتم برگزیده است چرا که نقش مهمی رو قراره بازی کنه.

۱۸:۰۰ ساپورت های تنها حق ندارن جلوی وایورن فارم کنه. این قضیه به طور عملی به ساکسا ثابت شد.

۱۸:۴۰. ناین میره تا تیمبر رو گنک کنه اما اتک بهش نمیده! این لحظه حماقت نیست بلکه نقشه است: ناین میخواست تا سب لوتوس رو قبل از اولین اتکش بزنه تا افلینر اوجی راهی برای دیباف ارکتیک برن نداشته باشه. درسته که نهایتا بخاطر حرکت زیبای نوتیل قضیه به کیل ختم نشد اما ایده نقشه نمره ی ۱۰ از ۱۰ داشت.

۲۱:۰۰. درگیری بعد از اینکه بازی تحت کنترل توندرا در اومد. با اتک ساکسا به ناین شروع شد اما به محض اینکه ناین به کمک ابادون(فاتا) از زیر فشار در اومد سریع زئوس رو اولت کرد چرا که خیلی به میانه درگیری نزدیک شده بود.

در اینجا با این اتک وایرن باید میمرد اما اسنس رینگ نجاتش داد.

یک اختلاف ریز دیگه ای هم که بود: سومیل هم کمک نسبتا بزرگی برای فرار ناین کرد. ساکسا که وایرن رو تحت کنترل داشت هکس رو زد روی ابادون( که توی بازی واقعا نابغه باشی که همچین حرکتی بزنی) اما سومیل هم گاست رو زد روی ابادون و اینکه مولتی شاتش ابادون رو هم گرفت که باعث شد اولتش فعال شه و از دیسیبل دراد و بتونه یک شیلد بندازه روی وایرن.

اقانیم و کلریتی. بدون ارکین بوت، وایرن(خصوصا با داشتن اقانیم) نیاز به مانای بالایی داره. ناین ۷ تا کلریتی خرید(با اینکه ۷ باری هم باتلش رو با رون ها پر کرد). اما غیر منتظره ترین اتفاق در دقیقه ۲۲ افتاد. زمانی که فاتا اقانیمش رو برای ابادون اورد و ناین بهش کلریتی داد.

۲۳:۰۰. به محض اینکه اقانیم ناین رسید باهاش کلی فضا ساخت برای تروربلید چرا که تا میومدن گنکش کنن میرف لای درختا.

۲۴:۲۰. اگه بازی رو دیده باشید حتما خاطرتون هست درگیری تک به تک سب و ناین توی جنگل دایر رو.جایی که وایرن با ۱۳ تا اچ پی زنده موند. یکبار دیگه میخوام اهمیت ساپورت های توندرا رو بهتون نشون بدم. اونا با لول های ابادون، پایپ، مکانسم، ارن و فلاسک و فورس حسابی کمکش میکردن توی درگیری ها. وایورن مید رو فقط ناین بازی نکرد بلکه یک تیم بازی کردنش.

شدوبلید. ابتدا ناین میخواست بی کی بی بخره اما لحظه اخری تصمیمش عوض شد و شدوبلید خرید…

۲۹:۰۰. … و توی ۲ دقیقه عملیش کرد. تاپسان رو گرفت و از خجالتش در اومد.

۳۰:۰۰. در شدیدترین فایت که نه تنها ناین بهش کشیده شد که اوجی هم اشتباه کرد. فایت برای وایرن به ۳ قسمت تقسیم میشه:

۱. حمله به سومیل در حالت تک به تک. حرکت جسورانه ای برای تضمین عدم تمرکز اوجی روی تروربلید.

۲. حمله به ساکسا از راه دور.(به انتقام تمام دردسر های اول بازی)

۳. وینتر کرس عالی که فایت رو تموم کرد اونم بخاطر جایگیری نادرست تاپسان و سومیل.

کایا. در کنار دمیج بیشتر ارکتیک برن، کایا باعث میشه بازی برای وایورن بخاطر کمتر شدن مانای مصرفیش راحتتر بشه.

۳۳:۲۰. ناین با وینترش به فایت بعدی میره تا اونو نجات بده. نتیجه اش ۲ ساپورت و همچنین ساندر اسکیتر رو در پی داشت. اگرچه ناین فایت رو دوباره شروع کرد و تاپسان رو کشت و همچنین تقریبا تمام منابع اوجی رو هم یک تنه به هدر داد و در اصل اینجا بازی تموم شد.

***

در بخش داده ها میبینیم که ناین ۴۳ هزار تا دمیج زده که در واقع ۴۲٪ کل دمیج تیم توندرا محسوب میشه. نکته مهم: اون اصلا هم تیمی هاش رو هیل نکرده( فقط یکبار توی کل ۳۳ دقیقه.) به نظر برای هیرویی مثل وایورن این یک فاجعه است اما وقتی که دو وظیفه ی کاملا متفاویت رو داری خیلی هم بد نیست. متای اقانیم ویور رو که یادتونه: در اواخر بازی نمی تونستن حریف رو شکست بدن با پتانسیل های نبردشون چرا که مجبور بودند هم تیمی ها رو دنبال کنن. حالا درست برعکسش برای وایورن انجام شد.
این بازی به وضوح نشون داد که وایورن میدلین به خودی خود یک هیروی عجیب غریب و خیلی خفن نیست بلکه ناین با مهارت و تسلطش به هیرو تونست نقاط ضعفش رو پوشش بده. دوم اینکه تمام تیم براساس سبک اون بازی کردند: ابادون اولویت اول نجات دادنش وایورن بود تا تروربلید و ….
با اینحال مهارت و قدرت میدلینر توندرا چیزی نیست که بشه دست کم گرفتش. Winter Wyvern بازی کردن Nine باعث تغییر دیدگاه نسبت به خود او و این هیرو شد.

امتیاز کاربران: هنوز امتیازی ثبت نشده!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن